• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm öğrencilerini Almanya heyecanı sardı
15 Nisan 2012 Pazar 12:54

Turizm öğrencilerini Almanya heyecanı sardı

Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunun Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile yürütmekte olduğu...
Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile yürütmekte olduğu The Improvement of Language Skills for Incoming Tourism through the EU Framework (IMLIT) isimli proje kapsamında 20 turizm öğrencisi Almanca eğitimine başladı. Haftada 3 gün Almanca dersi alan öğrenciler 10 ay sonra sınava tabii tutulacaklar. Bu sınav sonunda başarılı olan 15 öğrenci 6 haftalığına Almanya’nın Erfurt şehrine gidecekler. Öğrenciler, Erfurt’ta 6 hafta boyunca Almanca eğitimine tabii tutulacaklar ve Europass sertifikası alacaklar.
Proje Koordinatörü Prof. Dr. Ramazan Çalık ve Ofis Menajeri Öğretim Görevlisi Deniz Yalçınkaya, çok sayıda öğrencinin projede yer almak için müracaat ettiklerini ama kontenjanlarının sınırlı olması sebebiyle 20 turizm öğrencisini kabul edebildiklerini, Almanca eğitimi için bir Almandan da destek aldıklarını ifade ettiler. Bu eğitimin aynı şekilde Süleyman Demirel Üniversitesinde de eğitimin devam ettiğini belirtiler.
Eğitime katılan öğrencilerden Emine Kaya, Aylin Doğan ve Mehmet Güzel eğitim hakkındaki görüşlerini şöyle ifade ettiler: “İlk defa böyle bir eğitime katılmaktayız. Turizm öğrencisi olarak Almanya’ya gitmeyi çok arzu ediyoruz. Eğitimimiz de fevkalade başarılı geçmektedir. Ayrıca zaman zaman bir Almanın da derslere katılması bizim için çok faydalı olmaktadır. Derslerin Almanca yapılması konuşma yeteneğimizi geliştirmektedir. Yaklaşık 10 ay sürecek eğitim zarfında Almanca konuşur hale geleceğimizi ümit ediyoruz. Bu projenin yönetimine ve ekibine bize bu fırsatı vermelerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu tip projelerin öğrenciler için bir motivasyon vasıtası olduğu açıktır. İnşallah üniversitemizde böyle birçok projeler yapılır.” 
Proje yöneticileri, bu eğitimin düzenli ve başarılı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Aslan’a çok teşekkür ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA