• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm yurda rüzgar ve yağış uyarısı
25 Ocak 2011 Salı 10:30

Tüm yurda rüzgar ve yağış uyarısı

Tüm yurtta yağış bekleniyor. Hava sıcaklığında ise özellikle Marmara ve Batı Karadeniz'de sert düşüşler yaşanacak. Bu arada Meteoroloji, kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.
Tüm yurtta yağış bekleniyor. Hava sıcaklığında ise özellikle Marmara ve Batı Karadeniz'de sert düşüşler yaşanacak. Bu arada Meteoroloji, kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl) ile Erzurum, Hakkari, Şırnak, Siirt , Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışlar; Marmara'nın kuzeydoğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova), Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz ve Sinop, Adıyaman, Yozgat, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Muğla ile Antalya'da kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Çorum), Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
 
Hava sıcaklığı Marmara ve Batı Karadeniz'de 8 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara ve kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.
 
-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-
 
Yağışların; Marmara'nın kuzeydoğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova), Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz ve Sinop, Adıyaman, Yozgat, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Muğla ile Antalya'da kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-
Rüzgarın; İç Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve baca gazı zehirlenmeleri, deniz ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.
 
-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-
Yurdun doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.
 
-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışlar sabah saatlerinde il genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar kuzey ve kuzey batı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. (7)
 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı (6)
 
İZMİR: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (12)
 
-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreslerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinden itibaren Trakya'da kar, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden (Poyraz) kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Afyon ve Kütahya çevreleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Akdeniz, Muğla ile Antalya'da kuvvetli olması bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğusunda (Yozgat, Sivas, Kayseri), akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin doğusunda, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA