• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm kurumlarımızla birlik içinde olacağız
19 Temmuz 2011 Salı 11:11

'Tüm kurumlarımızla birlik içinde olacağız'

AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Baloğlu, KSO, KTB, AKTİSAD ve MÜSİADı ziyaret etti.

AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Baloğlu, AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen program kapsamında Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, AKTİSAD ve MÜSİAD’ı ziyaret etti. Burada işadamları ile bir araya gelen milletvekilleri, Konya için önümüzdeki dönemde ne gibi çalışmalar yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret programına milletvekillerinin yanı sıra AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Necip Çimen ile il yönetim kurulu üyeleri Hasan Derviş Mıhoğlu, Mehmet Ali Arlı ve Muhsin Aydın da katıldı.

KTB ZİYARETİ

Program, Konya Ticaret Borsası ziyareti ile başladı. Burada Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Baloğlu, Konya’nın tarımı, gelecek planlamaları ve buğday alımları konusunda bir süre görüştü ve fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretin sonunda konuklar ticaret borsasında buğdayını satan çiftçilerle de sohbet etme fırsatı buldu.

KSO ZİYARETİ

AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Baloğlu ile AK Parti İl Yönetiminin gün içindeki ikinci adresleri Konya Sanayi Odası oldu. Burada Konya Sanayi Odası’nın Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’na katılan AK Partili heyet, Konya Sanayi Odası’nın çalışmaları, Konya sanayisinin geleceği, sıkıntıları ile çözüm önerileri konularında bilgi aldı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Büyükhelvacıgil; “Birlikte çalışma zamanı”

Kendilerini ziyaret ettikleri için AK Parti Konya Milletvekilleri ile il yönetimine teşekkür eden Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, 12 Haziran Seçimleri’nin barış içinde geçtiğini ve halkın çalışana oy verdiğini söyledi ve ekledi; “Önemli olan bundan sonrasıdır. Bizler; siyasetçilerimizle, bürokratlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte taleplerimizi, önerilerimizi ve sıkıntılarımızı dile getirip bunların çözümü için yine birlikte çalışacağız” dedi.

Türkmenoğlu; “Mevlana Müzesi Civarı ve Havaalanı yeniden düzenleniyor”

Tahir Büyükhelvacıgil’in ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu Konya kent merkezi ve Mevlana Müzesi bölgesinin yeniden düzenleneceğini ve Konya Havaalanı düzenlemesinin en kısa zamanda yapılacağını belirtirken; AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ise 11 AK Parti milletvekili ile birlikte Konya için çalışacaklarını ve bu yolda tüm kuruluşların desteğine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi.

AKTİSAD ZİYARETİ

Kısa adı AKTİSAD olan Aktif İşadamları ve Sanayicileri Derneği Konya Şube Başkanı Ali Akın’ı da makamında ziyaret eden AK Partili heyet burada AKTİSAD yönetimi ile bir araya gelme fırsatı da buldu. Ziyarette konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Türkiye’nin istikrara kavuşması ile birlikte ekonomide olumlu birçok gelişme yaşandığını bu havadan en çok da sanayici ve işadamlarının mutlu olduğunu söyledi. Türkiye’de iş sorunu değil; kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise söz konusu sorunun çözümü için üniversitelerin, sanayicinin ve işadamlarının ve bürokrasinin birlikte hareket ederek bir çözüm bulması gerektiğini dile getirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AKTİSAD Konya Şube Başkanı da son on yılda Türkiye’nin her alanda büyük ilerlemeler kaydettiğinin altını çizdi.

MÜSİAD ZİYARETİ

AK Parti Konya Milletvekilleri ve il yönetimi daha sonra MÜSİAD’a oldu. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz’ın verdiği yemekte bir araya gelen milletvekilleri; işadamları ve sanayicinin talep ve önerilerini dinledi.
Kendilerini ziyaret ettikleri için milletvekillerine ve AK Parti İl Yönetimi’ne teşekkür eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz, geleceğin Konyası için sanayicisiyle işadamıyla, siyasetçisiyle bürokratıyla ve vatandaşıyla birlikte çalışacaklarını dile getirdi. AK Parti Konya Milletvekilleri de bu konuda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirme çabasında olacaklarının sözünü verdiler.
Heyet ayrıca Türkiye’de un üretimi konusunda 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran Hekimoğlu ve Alpa Un Fabrikaları’nı da ziyaret etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA