• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüfekçi; Bu toplumu kimse susturamaz
29 Eylül 2011 Perşembe 13:19

Tüfekçi; Bu toplumu kimse susturamaz

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 26. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları kapsamında Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde teşkilat mensupları bir araya geldi.

Ahırlı ve Yalıhüyük’te gerçekleştirilen 26. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları’nda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi; “AK Parti, milletinin yanında olduğu ve dünya dertleri ile dertlendiği için 3. kez tek başına iktidar oldu” dedi.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 26. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları kapsamında Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde teşkilat mensupları bir araya geldi.

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürüler, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Derviş Mıhoğlu’nun yanı sıra, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda teşkilat ve belediyeler ile köylerin istek ve öneriler masaya yatırıldı.

Ahırlı İlçe Danışma Meclisi’nde İlçe Başkanı Cemal Koçak’ın açılış konuşmasının ardından teşkilat mensuplarına hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, 12 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti’ye büyük destek veren Ahırlı halkına teşekkür etti. Tüfekçi; “Bizler de Ahırlı için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz dedi.

Ahırlı’nın ardından AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ve il teşkilatı mensupları, ilçe teşkilatları tarafından organize edilen, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Derviş Mıhoğlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 26. Yalıhüyük İlçe Danışma Meclisi’ne katıldı. Toplantıda konuşan Harun Tüfekçi, AK Parti’nin Türkiye’de seçimlerden sonra bile oylarını arttırmaya devam eden tek parti olduğunu söyledi. Tüfekçi; “Türkiye ve Dünya’daki tüm sıcak gelişmelere ve seçimlerin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen AK Parti, oylarını arttırmaya devam ediyor. Neden? Çünkü biz halkımızın derdi ile dertleniyoruz ve çözümler üretiyoruz. Dahası, Libya, Filistin, Tunus, Suriye, Somali gibi birçok ülkenin sorunları ile ilgileniyoruz. Çözüm için katkı sağlıyoruz. Türkiye, Allah’a şükür bugün tüm dünyada söz sahibi olmaya başladı, Bu, tüm dünyanın imrendiği bir durum gerçekten. Zaten Türkiye eğer büyümek ve dünya lideri olmak istiyorsa buna dikkat etmeli.” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın yaptığı İlçe Danışma Meclisleri’nin demokratik platformlar olduğunu ve her teşkilat mensubunun istediği şekilde konuşabildiğinin altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Türkiye genelinde de böyle bir ortamın oluştuğunu ve bu ortamın AK Parti’nin eseri olduğunu söyledi. Tüfekçi konuşmasını şöyle tamamladı; “Danışma meclislerimiz, herkese istediği şeyi söyleyebilme imkânı veren platformlardır. Az önce Ahırlı’daydık şimdi Yalıhüyük’teyiz. Artık konuşan bir toplum var. Konuşacağız ve fikirlerimiz olacak. Bunu yakalayan bir Türkiye başarıya ulaşır. Şunu açık bir şekilde söylemek gerekiyor ki bu toplumu kimse susturamayacak. Allah’a şükür ki halkımız da her alanda bilinçleniyor. Her şeyi görüyor duyuyor ve kafasında tahlil ederek bir sonuca varıyor. Eğer AK Parti 3. kez tek başına iktidar olduysa milletimizin bu bilinçlenmesinden kaynaklanıyor.”

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Mustafa Gürüler ise, Ahırlı ve Yalıhüyük’te teşkilatların hazirun yoklamasını yaptı ve teşkilat çalışmalarının yanı sıra ülke gündemine dair de bir değerlendirme yaptı. İlçe Danışma Meclisleri’nin teşkilatların son durumlarının ele alındığı, sorun, istek ve önerilerin paylaşıldığı toplantılar olduğunu kaydeden Mustafa Gürüler, bunun yanı sıra söz konusu toplantıların Konya ve ülke gündeminin değerlendirildiği, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu ve çözüm üretildiği yerler olduğunu belirtti. Gürüler; “Öncelikle 12 Haziran seçimlerinde her kademede görev alan ilçe ve belde teşkilatı mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Yine en büyük desteği verdiniz ve gerçekten Konya’da hep birlikte tarih yazdık” ifadelerini kullandı.

Ülke ekonomisinin kat ettiği mesafeyi de ele alan AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürüler, 70 ve 80’lerde enflasyonun inanılmaz boyutlara ulaştığını ve vatandaşın cebindeki paranın her gün eriyip tükendiğinin altını çizdi. Gürüler; “O dönemlerdeki enflasyonu hepimiz hatırlarız. Her gün cebimizdeki para kartopu gibi eriyordu. Yüzde 120, yüzde 140 enflasyonlardan ülkemiz bu noktalara geldi. İşsizliğimiz yüzde 14’lerden yüzde 9,5’lere düşmüş, son üç yıldır dünya genelinde büyük ekonomik krizlere rağmen ülkemiz ciddi büyümelerle çıkmış, yine dünyada yüzde 8,8’lik bir büyüme ile Dünya’da Çin’in ardından ikinciyiz. İşte bunun arkasında istikrar var. Bu başarılar ülkede yaşayan herkese hizmet, yatırım ve sosyal yaşamdaki iyileşmeler olarak dönüyor” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA