• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüfekçi başın açıklaması yaptı
12 Mart 2012 Pazartesi 13:38

Tüfekçi başın açıklaması yaptı

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, basın toplantısı düzenleyerek Konya ve ülke gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.
AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, basın toplantısı düzenleyerek Konya ve ülke gündemine dair önemli açıklamalar yaptı. AK Parti iktidarının 9 yılda Konya’ya 682 kilometre bölünmüş yol yaptığını dile getiren Tüfekçi, bu rakamın Konya’nın karayollarında ne kadar ileri gittiğinin bir göstergesi olduğunu dile getirdi. Yapılan görüşmeler sonucunda kabul edilen 4+4+4 Eğitim Sistemi hakkında da konuşan Harun Tüfekçi; “Muhalefetin her konudaki tavrını bir an önce değiştirmesi gerekiyor” dedi.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda kameralar karşısına geçti. Konya ve ülke gündemini değerlendiren Tüfekçi’ye AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Ertuğrul Uslu ve Mustafa Varol da eşlik etti.
İşte AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi’nin basın toplantısından satır başları;
Bölünmüş Yollar;
 
Konya, bölünmüş yol anlamında gerçekten büyük mesafeler aldı. 2003’e kadar Konya’ya yalnızca 159 kilometre civarında bölünmüş yol yapılırken; iktidarımız ile birlikte son 9 yılda tam 682 kilometre duble yol yapıldı. Konya – Ankara arası duble yol tamamlandı. Sıcak asfalt kullanıldı. Konya – Akşehir – Afyonkarahisar arasındaki 216 kilometrelik yolun ihalesi yapıldı. Yine Konya - Ereğli arasındaki 173 kilometrelik yolun da ihalesi yapıldı. Buraya da yine sıcak asfalt dökülecek. Konya – Karaman – Mut arasındaki 132 kilometrelik yol bitti, sıcak asfalt dökülecek. 135 kilometrelik Konya – Aksaray yolu da yine sıcak asfalt ile yapılacak. Konya – Seydişehir – Antalya yolu bildiğiniz gibi 118 kilometre. Bu yolun da 66 kilometrelik kısmı bölünmüş yol olarak yapıldı. Geriye kalan yol da yine bölünmüş ve sıcak asfalt ile yapılacak. 155 kilometrelik Konya – Beyşehir – Derebucak Yolu’nun da 30 kilometrelik yolu tamamlandı.
 
Hızlı Tren;
 
AK Parti iktidarımızda hayata geçen Hızlı Tren hakkında da birkaç şey söylemek istiyorum. Biliyorsunuz bu yıl çok sert bir kış yaşadık hep birlikte. Bu nedenle bazen seferler aksadı ya da iptal edilmek zorunda kaldı. Bu dünyanın her yerinde böyle. Ancak havaların düzelmesi ile birlikte bugün 5 gidiş 5 de geliş olarak sefer yapılıyor. Bakanımızla görüşmemiz sonucunda bir müjdeyi buradan söylemek istiyorum. Önümüzdeki günlerde yine her saat başı seferler yapılmaya başlanacak ve Konyalılarımızın hizmetine sunulmuş olacak. Yine Konya – Eskişehir arası hızlı tren güzergahı tamamlandı. Yakın zamanda bu hat da hizmet vermeye başlayacak. Tabii İzmir’de de Konyalı hemşehrimiz çok. Oraya da önümüzdeki dönem seferler başlayacak diye düşünüyorum.
 
4+4+4 Eğitim Sistemi;
Hepinizin yakından takip ettiği gibi uzun süredir konuşulan ve tartışılan yeni eğitim sistemi komisyondan geçti. Bu gerçekten büyük bir ihtiyaç ve eksiklikti. Halkımızın isteği doğrultusunda yapılan bu değişikliğin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ancak muhalefet daha önce Meclis kürsüsünü işgal etmişti. Bu kez de komisyon başkanını darp edecek duruma kadar gittiler. Bu kabul edilecek bir şey değil elbette. Bizler konuşarak ve tartışarak bu konuları çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Ancak muhalefet partileri ve STK’lar bambaşka bir yol üzerindeler. Ülkemizin isteği muhalefetin bir an önce bu tavrından vazgeçmesidir. Bu bizleri de milletimizi de üzüyor gerçekten.
 
88 Maddelik Yargı Paketi;
Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanımız 88 maddeden oluşan yeni bir yargı paketi açıkladılar. Bu paketi çok önemsiyoruz. Biliyorsunuz, bugün binlerce dosya Yargıtay’da bekliyor. Binlerce vatandaşımız da yargıdan şikayetçi ve mağdur konumda. Bu durumun çözüme kavuşması için bir çalışma yapıldı. Bu çalışma ile hem Yargıtay’ın işi hafifleyecek hem de yargı hızlanacak diye düşünüyorum. Bu düzenleme ile Yargıtay’da biriken binlerce dosyanın 2 – 3 ay gibi kısa bir sürede incelenip yerel mahkemelere iletilecek. Böylece yargı daha hızlı çalışacak. Bazı eleştiriler yapılıyor partimize yönelik. Diyorlar ki yargı AK Parti’nin arka bahçesi haline geldi. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. AK Parti bağımsız ve adil çalışan bir kurum istiyor. Yargı AK Parti’nin ne ön ne de arka bahçesi değildir. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor.
 
Kadına Şiddet ve Yeni Düzenleme
Son yıllarda kadına yönelik şiddette büyük artış var. Bu konu bizleri gerçekten üzüyor. Buna yönelik Aile’den Sorumlu Bakanımız Sayın Fatma Şahin Hanım’ın büyük katkıları ile bir yasal düzenleme hazırlandı. Muhalefetimiz de destek verdi ve çalışma yasalaştı. Bu önemli düzenleme de yine Allah’a şükür ki AK Parti iktidarına nasip oldu. Umarım artık kadınlarımız hak ettiği değeri alacak ve şiddet azalacaktır diye düşünüyorum.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA