• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNET, internet hızı iki katına çıkardı
29 Mayıs 2014 Perşembe 21:20

TTNET, internet hızı iki katına çıkardı

TTNET, genişbant internette yeni bir dönem başlattı.

TTNET, internete giriş paketlerinin hızını 8 Mbps’ye kadardan 16 Mbps'ye kadara yükselterek, Türkiye’nin internet hızını ikiye katladı. 

Türkiye’de internetin lideri olarak,  pazarıbüyütme konusunda projeler geliştirdiklerini belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, ”Yeni dijital servislerimiz ve girişimcilik uygulamalarımızla dijitalekosistemin büyümesine destek olurken, Türkiye’nin hızına hız katmaya devam ediyoruz. Genişbant internet giriş hızını “8 Mbps’ye kadardan” “16 Mbps’ye kadar” varanhıza yükselterek, Türkiye’nin internetle tanışma hızını 2’ye katlıyoruz. 2013’te, Türkiye’ningenişbant internet pazarını rekorlarla büyüttük.  Son beş yılın en yüksek satış rakamı ve netabone kazanımıyla,  daha fazla abonemizi yüksek hızlar ile tanıştırdık ve genişbant internetpazarındaki büyümenin lokomotifi olduk.  Fiber internet abone sayımızı üçe katlayarak bir rekora imza attık. Bu yıl da fiber internet pazarını büyüterek, liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz“ dedi. 

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET, her geçen gün daha fazla hız ve kapasiteyi tüm yurt çapında müşterileriyle buluşturmaya ve internet pazarının büyümesine öncülük etmeyedevam ediyor. TTNET, Nisan ayında başlattığı çalışmaların ardından, genişbant bağlantıhizmetinin başlangıç hızını ikiye katlayarak 8 Mbps’ye kadardan 16 Mbps’ye kadara yükseltti. Fiber bağlantıda ise başlangıç hızı 24 Mbps oldu. 

“Fiber internet pazarını büyüterek, liderliğimizi sürdürüyoruz” 

 

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “Türkiye genişbant internet pazarını büyütmeye, daha fazla abonemizi yüksek hızlar ile tanıştırmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. 2013 yılında Türkiye’nin genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttük. Türkiye’de internetin lideri olarak pazarıbüyütme konusunda herkesten daha fazlasorumluluk hissediyoruz. Türk Telekom’un güçlüfiber optik altyapısı üzerinden interneti sadece büyük şehirlerde değil, 81 ilimizde sunuyoruz. Bu yıl da genişbant internet pazarını büyüterek, liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Genişbant internet alanında sunduğumuz yeniinternet paketleri ve hızlarla Türkiye’nin hızına hız katmaya devam ediyoruz” dedi.
“Türkiye’nin hızını 2’ye katlıyoruz”

Basın toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, TTNET’in yeni dönemdeki hız artırımına ilişkin detaylı bilgiler veren Kaya, “Genişbant bağlantı hizmetimizde internet giriş seviyesini 8 Mbps’ye kadardan, 16 Mbps’ye kadar yükselttik ve Türkiye’nin internet hızını ikiye katladık.Son dönemde sunduğumuz kampanyalar ve uygun tekliflerle 81 ilde internet kullanımının yaygınlaşmasını sağladık. Bu yeni dönemde de tüm Türkiye’de müşterilerimiz, 16 Mbps’ye kadar başlangıç hızı ile internete bağlanabilecek” dedi. 

2014 ilk çeyrekte de fiber internet alanındaki liderliğimizi güçlendirdik”

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar da yüksek hızlarda internetinadresinin TTNET olduğunu vurgulayan konuşmasına şöyle devam etti, “Hız bizim işimiz vehızı sahipleniyoruz. Fiber bağlantı paketlerimizdeki başlangıç hızımızı da 24 Mbps’ye yükselttik. Fibernet’te paketlerimiz ile sunduğumuz 24, 35, 50, 100 ve 1000 Mbps’ye kadarhız seçeneklerimiz ile her geçen gün daha fazla abonemizi yüksek hız ve kapasite ile buluşturuyoruz. Yılın ilk çeyreğinde 660 bine ulaşan fiber internet abone sayımız ile fiberinternet pazarını büyütüyor, bu alandaki liderliğimizi de güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’de yüksek hızlı interneti yaygınlaştırarak daha fazla abonemizi yüksek hızlarlatanıştıracağız.” 

Müşterilerinin hızlı interneti deneyimlemelerini sağlamak için önemli bir fayda da sunduklarını belirten Başar; “Yeni dönemle birlikte genişbant ya da Fiber fark etmeksizin tümabonelerimize 100 Mbps hızı destekleyen Hiper Hızlı modemi sunuyoruz. Müşterilerimizibugünden yüksek hızlı internete hazırlıyoruz” şeklinde konuştu. 

Kişi başı ortalama veri tüketimi 38,3 GB’a yükseldi

Kullanıcıların yenilikçi, dijital servisleri en iyi şekilde, yüksek hızlı internet ayrıcalıkları iledeneyimlediklerini belirten Başar, “2013 yılında kişi başı ortalama veri tüketimi 32,4 GB iken bu rakam 2014’ün ilk 3 ayında 38,3 GB olarak gerçekleşti” dedi.

“Dijital servislerimizle internet deneyimini zenginleştiren tek internet şirketiyiz”

Daha fazla kullanıcının hızlı internet deneyimini zenginleştirmek için yeni kampanyalartasarladıklarını da belirten Başar, “Hızı Keşfet Plus” kampanyası ile kullanıcılara TTNETFİBERNET Limitsiz ve Tivibu Ev hizmetini ayda 49,90 TL’den başlayan fiyatlarla, bir aradasunduklarını belirtti. 

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, ”Hız, kullanıcılar için yeni kapılar veyollar açıyor, dijital içerikler ve servisler ise bu hızın deneyimini zenginleştiriyor vefarklılaştırıyor. Başta Tivibu olmak üzere,  yenilikçi dijital servislerimiz Playstore, TTNETMüzik ile hızlı internet üzerinden sunduğumuz dijital içerikler ve internet tabanlı dijitalservislerle müşterilerimizin internet deneyimini zenginleştiren ve farklılaştıran tek internetşirketiyiz” dedi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA