• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTBnin boykot çağrısını kınıyorum
13 Mart 2014 Perşembe 17:27

"TTB'nin boykot çağrısı"nı kınıyorum

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nda, yatan hastalar ve aciller dışında sağlık hizmeti üretememe kararını kınadığını belirterek "Bu millete biz sıkıntı çektiremeyiz" dedi.
Zeytinburnu'ndaki İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ek hizmet binasında düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Mehmet Müezzinoğlu, evde sağlık hizmeti, çocukların aşılanması, sağlıklı yaşam merkezleri gibi projelerin hayata geçirilmesinden mutluluk duyduğunu belirterek, bakanlığın yaptığı sağlık hizmetlerini anlattı.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı'nda iş bırakma çağrısı yapan Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) ve odaları kınadığını ifade ederek, şunları söyledi: 
 
 "Yarın hasta bakmama, eylem yapma, acil hasta dışında 'sakın hastalamayın' diyen anlayışı da buradan kınıyorum. Bu millete biz sıkıntı çektiremeyiz. Milletin 24 saat hizmetinde olan bu mesleğin saygınlığına da leke getirecek hiçbir anlayışın içinde olamayız. Şimdi soruyorum; boykot çağrısı yapan TTB'ye, iş bırakma eylemi diyen odalara, birliklere, 11 yıl önce bu ülkede bebek ölümleri, anne ölümleri neydi biliyor musun? Neyin provokasyonunu yapıyorsunuz? Neyin istismarını yapıyorsunuz? Hangi ideolojik anlayışla bu milletin sağlığıyla oynamak isityorsunuz.?" 
 
Sağlıklı bireylere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
"Sağlıklı bir demokrasiye, sağlıklı bir milli iradeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu ülkenin milli iradesiyle oynuyorlar. Bu ülkenin sandığıyla oynuyorlar. Bu ülkenin kaderiyle kaderiyle oynuyorlar. Bu ülkenin milli iradesine virüs sokmak istiyorlar. Bu ülkenin sandığının hukukunu kanserleştirmek istiyorlar. Daha önce bu ülkenin milli iradesine darbeler yaptılar. Milli iradenin hak ve hukukunu tanklarla silindir gibi ezip geçtiler. Bu ülkenin milli iradesini 'cambaza bak cambaza' diyerek zedelediler. Buna müsaade etmeyeceğiz artık. Sandığın sağlığına da hep birlikte sahip çıkacağız. Milli iradenin hak ve hukukunun sağlığının da korunmasını istiyoruz." 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA