• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSYD yeni döneme hazır
22 Mart 2009 Pazar 13:28

TSYD yeni döneme hazır

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi'nin yeni başkanı Recep Çınar, yeni dönemde spor yazarlığının ivme kazanması, spor muhabirlerinin kendilerini geliştirmesi ve daha donanımlı bir hale getirmesi için çaba gösterileceğini belirtti.
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi'nin yeni başkanıRecep Çınar, yeni dönemde spor yazarlığının ivme kazanması, spormuhabirlerinin kendilerini geliştirmesi ve daha donanımlı bir halegetirmesi için çaba gösterileceğini belirtti.
 

Önceki hafta yapılangenel kurulun olgun bir hava içerisinde geçmesinin son derecesevindirici olduğunu belirten TSYD Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar,"Yeni dönemde eğitime yönelik çalışmalar da yapılacak. Öncelikle TSYDKonya Şubesi'ne akredite bürosu, yönetimde görev yapan insanlara daakredite memuru gibi bakılmasının imajını ortadan kaldıracağız. TSYDKonya Şubesi'ni sadece müsabaka günlerinde değil, haftanın her günündehatırlanacağı bir kurum haline getirmenin gayretini göstereceğiz.Özellikle spora emek veren kişi ve kuruluşlarla iyi ilişkiler içindeolacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Konya Amatör Spor Kulüpleri vetaban birlikleri gibi spora hizmet eden kişi ve kuruluşlarla süreklitemas halinde olacak ve fikir alış verişlerinde bulunacağız. Bütünbunları yaparken de, amacımızın Konya sporunun çıtasını yükseltmekolduğunun bilinmesini isteriz” dedi.
 

Çınar, meslek içi eğitimlere deönem vereceklerini, bu konuda da çalışmalar yapacaklarını ifade ederek,"Özellikle spor muhabiri arkadaşlarımızın bilgi birikimlerini daha dazenginleştirmeleri noktasında çalışmalar yapacağız. Sporun sadecefutboldan ibaret olmadığını, diğer branşlarda da bilgi sahibi olmalarıiçin aylık seminerler düzenleyeceğiz. Boks, güreş, tekvando, halter,bisiklet ve diğer amatör branşlarda il temsilcileri ve antrenörlerletoplantılar yapıp, spor muhabiri arkadaşlarımızın bu branşlarda dabilgilenmelerine ve teknik konulara daha derinden sahip olmalarınaimkan sağlayacağız. Aylık olarak düzenleyeceğimiz kurslara ya daseminerlere katılmayan spor muhabiri arkadaşlarımızın akreditelerini deyeniden gözden geçireceğiz. Bu anlamda da gazete patronları ve spormüdürlerinden de TSYD'ye destek vermelerini isteyeceğiz. Konya Şubesiolarak belki de Türkiye'de bir ilke imza atmanın da gururunuyaşayacağız” şeklinde konuştu.
 

Öte yandan, Türkiye Spor YazarlarıDerneği Konya Şubesi'nde olağan genel kurulun ardından yeni yönetimingörev bölümü şu şekilde gerçekleşti: "Başkan: Recep Çınar, BaşkanVekili: Zafer Varol, Asbaşkan: Emen Demir, Genel Sekreter: Ahmet Eser,Sayman: Sabit Horasan. Üyeler: Cihat Yazıcı ve Orhan Berk.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA