• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSYD üyeleri Konyasporu ziyaret etti
01 Kasım 2011 Salı 13:45

TSYD üyeleri Konyaspor'u ziyaret etti

Başkan Ahmet Şan, Konya şehrinin her kademesiyle el ele vererek bu sıkıntılı dönemi atlatacağına inandıklarını söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Yönetimini Zafer'de bulunan kulüp binasında kabul eden Başkan Ahmet Şan, Konya şehrinin her kademesiyle el ele vererek bu sıkıntılı dönemi atlatacağına inandıkları için büyük bir heyecanla göreve geldiklerini ve güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Basın Sözcü Güven Öten ve Genel Müdür Önder Sami Güven ile birlikte Zafer'de bulunan kulüp binasında TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Eser, Sabit Horasan, Orhan Berk ve Cihat Yazıcı'yı kabul etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette öncelikle göreve gelen Ahmet Şan başkanlığındaki yönetim kurulunu kutlayan TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, "Konya'da Konyaspor ile ilgilenen kişi sayısı 100'ü geçmez. Tüm bu kesimlerin ortak düşüncesi olarak önemli bir görevi üstlenerek büyük bir sorumluluğun altına girdiğiniz için sizi ve şahsınızda yönetim kurulunuzu tebrik ediyoruz. Konyaspor, bu şehrin en önemli marka değerlerinden. Bu değer son yıllardaki durumu ve yaşadıkları ile ciddi bir imaj kaybına uğramıştı. Bu imaj kaybının ortadan kaldırılması adına Konyaspor için ne gerekiyorsa herkes gibi bizde yapmaya hazırız. Konyaspor'un artık içerisinde bulunduğu durumdan bir an önce kurtularak daha güzel günler yaşaması tüm Konyasporluların ortak temennisi. Bunun içinde bir kez daha sizleri kutluyoruz. Göreve gelirken yaptığınız çağrıda 'Konyaspor için tüm küskünlükleri, kırgınlıkları ortadan kaldırarak Konyaspor'u seven herkesi bu işin içine çekeceğinizi söylemiştiniz'. Böyle bir ortamın oluşacağına ve sorumluluk sahibi herkesin Konyaspor'a elinden geldiği kadarıyla maddi-manevi anlamda destek vereceğine yürekten inanıyoruz" şeklinde görüş belirtti.

Göreve geldikleri gün yaptığı konuşmada Konyaspor konusunda verilen mesajlarda basınında yer aldığını ifade eden Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "O gün küskünlüklerin bir kenara bırakılarak sağlanacak birlikteliğe Konya basınımızında katkı sağlaması gerektiğinin altını çizmiştik. Yönetim srecinde ve sonrasında gösterilen ilgi sorumluluğumuzun bir kat daha artmasına neden oldu. Ama biz daha öncede söylediğimiz gibi böyle gençlerle dolu pırıl pırıl bir takım olduğunu görerek büyük bir heyecanla göreve geldik. Tabiki bu işin altından sadece yönetim olarak kalkmamız imkansız. Konyaspor'un içerisinde bulunduğu sıkıntılı dönemden kurtulması için 3 yıllık bir planımız var. Bu süre zarfında Konyasporluyum diyen herkesten maddi manevi anlamda katkı bekliyoruz. El ele vererek daha önceki yıllarda olduğu gibi birliktelik sağlayarak Konyaspor'umuzu güzel günlere kavuşturacağımıza inanıcımız tam" dedi.

Konyaspor'un kadrosunda yer alan oyuncuların takımın başarısı adına sıkıntıları bir kenara bırakarak büyük bir anlayış ve profesyonellik içerisinde davrandıklarını da sözlerine ekleyen Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Bugün genç oyuncularımızın performansı ortada. Kendilerinin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tam bir kolej takımı havasındayız. Gençlerle tecrübeli oyuncular iyi bir hava yakaladılar. Bunun böyle devam etmesi adına yapılması gerekenleri birlikte hareket ederek yapmak zorundayız. Konyaspor'u yeniden ayağa kaldırarak sağlam bir yapı üzerine oturmasını ve yoluna devam etmesini sağlamak hepimizin görevi" dedi.

Konuşmaların ardından TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Kulüp Başkanı Ahmet Şan'a günün anısına bir plaket takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA