• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSK’daki Paralel cuntaya dokunulmayacak mı?
10 Mayıs 2015 Pazar 18:00

TSK’daki Paralel cuntaya dokunulmayacak mı?

40 yıldır TSK içinde kadrolaşan Fetullahçı Terör Örgütü'nün General rütbesinde üyesi olduğu belirtiliyor.

MİT TIR'larının durdurulması hadisesiyle ilgili 4 savcı ve bir Albay tutuklandı. Tutuklanma gerekçeleri, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs."
MİT TIR'ları üzerinden Türkiye Cumhuriyeti'ni uluslararası terör ile ilişkilendirmek isteyen Paralel Yapı, yargıdaki tasfiye için elde edilen ilmeğin paniği içinde..!
TSK'daki Paralel cunta rahatsız
Öyle ki son bir haftadır rotayı "İç savaş" ve "Seçime şaibe" senaryolarına çevirmeye çalışıyor. Poliste yapılan tasfiyenin yargıya sıçradığının farkındalar. Bir şeyden daha endişe ediyorlar! Yakın gelecekte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki unsurlarına da el atılacak. Paralel Yapı o kadar "laf ishali" ki gizlemeye çalıştıklarını kolayca faş gediyorlar.
Paralel Medya itiraf ediyor
Bu yapını kalemşorlarından bir tanesi Adana İl Jandarma Alay Komutanı'nın tutuklanması üzerinden "TSK endişeli" demeye getirdiği twitler attı!
Vay!
"Endişe" ifadesini TSK değil, "TSK içindeki Paralel Yapı elemanlarının endişesi" şeklinde okumalıyız! Ergenekon sürecinde onca üst düzey asker gözaltına alınırken, tutuklanırken "Hukuktan kimsenin kaçamayacağını" söyleyen aynı kalemşor, bugün bir Albay üzerinden "TSK'nın rahatsız olduğunu" söylüyor. İşte bu twit bile Paralel Yapı'nın "laf ishali" olduğunun bir kanıtıdır.
Operasyon generalleri sıçrayabilir
O zaman anlıyoruz ki, Emniyet Teşkilatı'ndan büyük ölçüde tasfiye edildiler, yargıdaki ve TSK'daki tasfiye içinse bir ilmek yakalandı.
Bu ilmeğin farkında olan Albay Özkan Çokay'ın avukatı, "Bu olay artık İl Jandarma Komutanı'na geldikten sonra, generallere kadar sıçrayacak" diyerek, doğrudan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki kliğe mesaj veriyor! Klik demesek de cunta mı desek acaba!
Genelkurmay Başkanı Özel'in siyasetten uzak durması, TSK'nın modern bir ordu haline getirilmesi için gösterdiği olağanüstü çabayı bir kenara tutarak...
Artık kendilerini gizlemiyorlar
TSK içindeki Paralel Yapı Cuntası'nın en kısa sürede tasfiye edilmesini bekliyoruz..! Zira MİT TIR'larının durdurulması hadisesinde de gördük ki, -ihbarların tümünün askeri unsurlardan yapılması gibi- TSK içerisinde yuvalanmış etkili bir Paralel Yapı var.
Zaten son Milli Güvenlik Kurulu toplantısı ile Paralel Yapı'nın "tehdit" olarak nitelendirildiğini... Mahkeme kararlarıyla bu yapının Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak tanımlandığını gördükten sonra...
Örgüt ile mücadele etmek artık bir devlet meselesidir!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA