• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSKda derin paranoya
02 Kasım 2010 Salı 09:46

TSK'da derin paranoya

TSK'nın başörtüsü hazımsızlığının ve dindarlara karşı yaşanan paranoyasının sınır tanımadığı bir defa daha gözler önüne serildi

İstanbul Alemdağ'da eşinin başörtülü olduğundan şüphelenilen uzman çavuşunevine anketör kılığı ile eleman gönderildiği, eşinin kameraya alındığı, çiftinkonuşmalarının dinlendiği ve bilgi notunda, "Türbanlı değil ama, meyilli"denildiği ortaya çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki başörtüsü karşıtlığının derecesini gözler önüneseren belge ve fişleme kayıtlarına ulaştık. Belgeye göre, Uzman Çavuş F.K.'nıneşinin başörtülü olduğu iddiası üzerine anketör kılığında evinin kapısıçalınıyor ve eşi kameraya alınıyor... Uzman Çavuş ve eşinin telefonlarıdinleniyor, en mahrem konuşmaları kayda alınıyor... Ardından da personel eşi"Türbanlı olmadığı görüldü ancak türban takmaya meyilli, ilerleyen günlerdetürban takabilir" diye fişleniyor.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ!

Yer İstanbul'da Alemdağ Jandarma Karakol Komutanlığı. Ulaştığımız KomutanlıkBilgi Notu'nda skandal takip büyük bir maharetmiş gibi bir bir anlatılıyor.Bilgi Notu'ndan F.K. adlı Uzman Çavuş'un eşi Y.K.'nın "türbanlı olduğu ve birtarikatla irtibatlı olduğu" haberleri üzerine komutanlarının kolları sıvayarak,şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemlerle araştırmaya koyulduğu görülüyor.

ARKADAŞIYLA GÖRÜŞMESİ KAYDEDİLMİŞ

Önce Uzman Çavuş F.K. ile eşi Y.K.'nın cep telefonları dinlemeye alınıyor.Y.K.'nın bir arkadaşı ile görüşmesinde kapanmayı düşündüğünü ve Doğu'yatayinlerinin çıkacağını belirterek, o bölgede kapalı giyinen olup olmadığınısorduğu; arkadaşının da bunu yapmaması gerektiğini, aksi halde eşinin ihraçedileceğini söylediği kaydediliyor. Y.K.'nın Uzman Çavuş eşiyle yaptığı telefongörüşmesinde de "Abdest alıp namaz kılacağım" dediğinin altı çiziliyor.

ANKETÖR KILIĞINDA EVE GİTMİŞLER

Bununla da yetinilmeyerek, bir bayan astsubay görevlendirilerek, anketörkılığında Uzman Çavuş F.K.'nın evine gönderiliyor. Anketör kılığındaki bayanastsubay bir şeyler sorarken, Uzman Çavuş'un eşi kameraya alınıyor.

"TÜRBANLI DEĞİL AMA TAKABİLİR, MEYİLLİ"

Tüm bunlar büyük bir maharetmiş gibi üste sunulan Bilgi Notu'nda bir biranlatılıyor. Bilgi Notu'nun "Sonuç" bölümünde de, "Y.K.'nın türbanlı olmadığınıngörüldüğü; ancak türbana karşı duyarlı olması sebebiyle önümüzdeki günlerdetürban takabileceğinin değerlendirildiği" ifade ediliyor.

13.03.2007 tarihli "Bilgi Notu"nda, skandal takip şöyle anlatılıyor:

"KONU: Ümraniye ilçesi Alemdağ J.KRK.K.'lığında görevli Uzman Jandarma Çvş.F.K.'nın eşi Y.K.'nın Nakşibendi Tarikatı Adıyaman Menzil Grubu ile irtibatlıolduğu yönünde alınan haber ile ilgili araştırma.

YAPILAN ARAŞTIRMADA;

1) Uzm. J. Çvş. F.K. ve eşine ait resim, kimlik bilgileri, kullandıklarıtelefonlar ile ikamet adreslerinin tespitinin yapıldığı,

2) Kullanmış oldukları cep telefonlarına önleme dinlemesi alındığı, gelen ikigünlük verilerde, Uzm.J.Çvş. F.K.'nın eşi Y.K.'nın Şırnak Devlet Hastanesi'ndegörevli hemşire arkadaşı olan Sevgi isimli şahısla yaptığı telefon görüşmesindebu yıl Doğu'ya tayinlerinin çıkacağını, Doğu'daki personel eşlerinin nasılolduğu, kapalı giyinen olup olmadığı, kendisinin kapanmayı düşündüğünüsöylediği, arkadaşı olan Sevgi hemşirenin ise TSK'da türban takmanın yasakolduğunu, türban taktığında eşinin meslekten ihraç olacağını, 40 yaşından sonraemekli olunca kapanmasının uygun olacağı yönünde görüş bildirdiği, Y.K.'nın dabu konudaki kararsızlığını dile getiren konuşmalar yaptığı,

3) 13.03.2007 günü saat 14.00 sıralarında Uzm.J.Çvş. F.K.'nın ... adresindekievine bayan astsubay ile birlikte gizli kamera ile anket yapma maskesi altındagelindi. Kapının çalınmasına müteakip Uzm.J.Çvş. F.K.'nın eşi Y.K.'nın kapıyıaçtığı, 'kadın sağlığı ve hakları' konulu anketimizin olduğunu, sorularımızacevap verebileceğini herhangi bir mahsurunun olmadığı yönünde beyandabulunulması üzerine, ankete başlanıldığı, Y.K.'nın üzerinde eşofman takımıolduğu, başı açık bir vaziyette, rahat tavırlarla sorularımıza cevap verdiği vebu görüntülerinde gizli kameraya alındığı,

SONUÇ: Y.K.'nın evinde türbanlı olmadığı, ancak şahsın türbana karşı duyarlıolması sebebiyle önümüzdeki günlerde türban takabileceği değerlendirilmektedir."


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA