• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Traktör alana mazot bedava
11 Mart 2010 Perşembe 11:36

Traktör alana mazot bedava

Erkunt Traktör, 10-17 Mart 2010 tarihleri arasında Konya Merkez Köylerinde çiftçisiyle buluşacak.

Noter onaylı  düşük yakıt tüketimi, yüksek performansı ve yurtdışı pazarlarda da büyük talep gören teknik üstünlükleriyle Türkiye’nin lider markası haline gelen Erkunt Traktör, 10-17 Mart 2010 tarihleri arasında Konya Merkez Köyleri’nde çiftçisiyle buluşacak.

Düşük yakıt tüketimi ile çiftçinin bütçesine büyük bir katkı sağlayan Erkunt Traktör, tarla gösterileri boyunca traktör alan çiftçiye 1.000 TL değerinde mazot hediye edecek.

Çiftçiler tarafından geçmiş yıllarda da ilgiyle karşılanan tarla gösterilerinde, bu sene Erkunt ailesinin en yeni üyesi Kısmet 55 ile en çok talep edilen model Servet 80’i sergilenecek.

1 dönümde0,75 litremazot tükettiği, Ziraat Fakültesi ve Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından noter huzurunda onaylanan Servet 80 gücü ve performansıyla Türkiye’de kendi sınıfında en üst sırada yer alıyor ve Erkunt’un en çok talep gören modellerinin başında geliyor.

Öte yandan yine rakiplerine oranla %40 daha az yakıt tüketimiyle öne çıkan Kısmet 55 de, 1 dönümde0,89 litremazot tükettiği noter önünde onaylanan kendi sınıfındaki tek traktör olma özelliğine sahip… Kasım ayında Türkiye tanıtımı yapılan Kısmet 55, 4 ay gibi bir süre içinde, küçük büyük tarla ayırt etmeksizin özellikle çapalama, ilaçlama, gübreleme, sulama gibi ara işlerde ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin gözbebeği haline geldi.

Çiftçilerin de, bu özel tarla günlerinden büyük bir keyif aldığını belirten Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, “Tarla gösterileri vesilesiyle tüm Türkiye'yi dolaşmaya devam ediyoruz.  Erkunt 5 yılda gücü, performansı ve yakıt ekonomisiyle Türkiye’nin lider traktörü haline geldi. Mazot tüketiminde Erkunt’tan daha iyi ve daha tasarruflu olan başka bir traktör yok. Tarla gösterileri ile bu iddiamızı çiftçilerimize de gösterme fırsatı buluyoruz. Çiftçi dostlarımız Erkunt Traktörleri kendileri deneyerek kararlarını rahatlıkla veriyorlar. Bu ziyaretimiz, Konya bölgesine yaptığımız üçüncü büyük ziyaretimiz. Neden yine Konya diye soruluyor bize? Tabii ki öncelikle Erkunt grubun kurucusu Mümin Erkunt’un Konya’nın yetiştirdiği önemli işadamlarından olması, bizim de duygusal anlamda bu bölgeye kendimizi daha yakın hissetmemize neden oluyor. Teknik olarak, Konya bölgesi tarımının Türkiye için çok önemli olması ve bölge çiftçisinin bu kadar tasarruflu bir traktörü yerinde görebilmesi bizim için önemli.Üçüncü olarak da, 18-21 Mart tarihleri arasında Konya'da yapılacak fuara, fuar firması ile yaşadığımız bir takım problemler nedeniyle katılmamak hususunda prensip kararı aldık. Fakat çiftçilerimizden bu yıl fuarda yeni Erkunt’ları tanımak istediklerini belirten o kadar çok mektup aldık ki, fuara katılmayarak ürünlerimizi tanımak isteyen çiftçilerimizi üzmek istemedik ve tarla gösterileri ile biz onları ziyaret etme kararı aldık. Bu vesile ile de fuar sırasında vermeyi düşündüğümüz mazot desteğini, tarla gösteri esnasında vermeye karar verdik. 10-17 Mart tarihleri arasında yapılacak tarla gösterileri sırasında traktör alan çiftçimize 1.000 TL mazot hediye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA