• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Torku Konyaspor deplasmandan puan çıkardı
06 Şubat 2016 Cumartesi 21:07

Torku Konyaspor deplasmandan puan çıkardı

Torku Konyaspor 1 puan üstündeki rakibi Galatasaray ile kritik maçta karşılaştı. Mücadelede gol olmadı ve her iki ekip de sahadan 1'er puanla ayrıldı.

Galatasaray: Muslera, Yasin, Selçuk, Umut, Sneijder, Donk, Sinan, Chedjou, Linnes, Koray, Olcan

Torku Konyaspor: Serkan, Douglas, Vukovic, Ali Turan, Skubic, Holmen, Ali Çamdalı, Traore, Meha, Ömer Ali, Rangelov

MAÇIN ANLATIMI

GALATASARAY 0-0 TORKU KONYASPOR

90+5'
Hakem Bülent Yıldırım karşılaşmanın son düdüğünü çalıyor.

90'
Selçuk İnan'ın pası ile sol kanatta topla buluşan Olcan Adın'ın ortasını Torku Konyaspor savunması kafayla uzaklaştırıyor.

90'
Selçuk İnan'ın pası ile sol kanatta topla buluşan Olcan Adın'ın ortasını Torku Konyaspor savunması kafayla uzaklaştırıyor.
90'
Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunu Barry Douglas kullanıyor. Barry Douglas'ın ortasını Koray Günter uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza sahası yayının hemen dışında bulunan Ömer Ali Şahiner'e geliyor. Ömer Ali Şahiner, ceza sahası içerisine girmeden şutunu çekiyor ancak top Galatasaray savunmasından dönüyor.
90'
Sabri Sarıoğlu'nun sağ kanattan yaptığı orta ile penaltı noktasına yakın bir bölgede topla buluşan Lukas Podolski, yüzünü kaleye döner dönmez şutunu çekiyor ancak top Torku Konyaspor savunmasından dönüyor.
90'
Karşılaşmanın sonuna en az 5 dakika ilave ediliyor.
89'
Torku Konyaspor, karşılaşmadaki son oyuncu değişikliği hakkını Alban Meha'nın yerine Mehmet Uslu'yu oyuna alarak kullanıyor.

88'
Sol çaprazdan kaleye yaklaşık 30 metre mesafeden Wesley Sneijder'in çektiği şut Ali Turan'a çarpıp taca çıkıyor.
87'
Olcan Adın'ın sol kanattan yaptığı orta ile ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Sabri Sarıoğlu'nun gelişine çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.
85'
Ali Turan'ın kendi yarı alanından gönderdiği uzun pasa Galatasaray yarı alanının ilk metrelerinde hareketlenen Alban Meha için ofsayt bayrağı kalkıyor.
83'
Umut Bulut'un pası ile ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Sabri Sarıoğlu'nun yerden çektiği şut az farkla kalenin solundan dışarı çıkıyor.
82'
Torku Konyaspor takımı bu dakikada karşılaşmadaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını Dimitar Rangelov'un yerine Marc Kibong Mbamba'yı oyuna alarak kullanıyor.

80'
Martin Linnes'in pası ile sağ kanatta topla buluşan Sabri Sarıoğlu'nun ortasında top altıpas çizgisine yakın bir noktada bulunan Olcan Adın'a geliyor. Olcan Adın'ın kafa vuruşu üst direğe çarpıp oyun alanına geri dönüyor.

77'

Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Sabri Sarıoğlu geçiyor. Sabri'nin ortasını Torku Konyaspor savunması uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza sahası dışında sol çaprazda bulunan Olcan Adın'a geliyor. Olcan'ın gelişine çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.
76'
Torku Konyaspor yarı alanının ortalarında Nejc Skubic'in Lukas Podolski'ye yaptığı faulün ardından hakeme itirazlarda bulunan Ali Turan, sarı kart görüyor.
75'
Wesley Sneijder'in pası ile sol kanatta topla buluşan Olcan Adın'ın ortasını Ryan Donk kafayla indirmek istiyor ancak araya giren Ali Turan göğsüyle topu kalecisi Serkan Kırıntılı ile buluşturuyor.
74'
Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Olcan Adın geçiyor. Olcan'ın ortasını Torku Konyaspor savunması ön direkte uzaklaştırıyor.

72'
Torku Konyaspor, bu dakikada karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Abdou Traore oyundan çıkarken yerine Rijad Bajic giriyor.
69'
Aurelien Chedjou'nun sarı kart gördüğü pozisyonda hakeme itirazlarda bulunan Wesley Sneijder, sarı kart görüyor.
69'
Hızlı gelişen Torku Konyaspor atağında sol kanatta topla buluşan Abdou Traore, Aurelien Chedjou'nun arkadan yaptığı sert müdahale ile yerde kalıyor. Bu pozisyonda Aurelien Chedjou, sarı kart görüyor.
68'
Barry Douglas'ın Ryan Donk'a yaptığı faulün ardından sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu Wesley Sneijder kullanıyor. Sneijder'in ortasını Torku Konyaspor savunması uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda bulunan Olcan Adın'a geliyor. Olcan'ın gelişine çektiği sert şut kaleci Serkan Kırıntılı'dan dönüyor.

65'
Galatasaray yarı alanının ilk metrelerinde Nejc Skubic'e sert müdahalede bulunan Lukas Podolski, sarı kart görüyor.
64'
Ryan Donk'un pası ile ceza sahası içerisinde sol çaprazda topla buluşan Wesley Sneijder, topu sağına çektikten sonra şutunu çekiyor ancak bu şut yan ağlarda kalıyor.
64'
Lukas Podolski'nin pası ile penaltı noktasının hafif sol çaprazında topla buluşan Selçuk İnan'ın çektiği şut kaleci Serkan Kırıntılı'yı geçiyor ancak çizgi üzerinde Jagos Vukovic bu şuta müdahale ederek topun ağlarla buluşmasını engelliyor.
63'
Galatasaray, bu dakikada karşılaşmadaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını Yasin Öztekin'in yerine Sabri Sarıoğlu'nu oyuna alarak kullanıyor.
63'
Galatasaray yarı alanının ilk metrelerinde Aurelien Chedjou'ya sert müdahalede bulunan Dimitar Rangelov, sarı kart görüyor.
62'
Aurelien Chedjou'nun uzun pasına Torku Konyaspor ceza sahası içerisinde yükselen Yasin Öztekin, hava topu mücadelesinde Barry Douglas'a faul yapıyor.

59'
Koray Günter'in kendi yarı alanından gönderdiği uzun pasa sağ kanatta hareketlenen Yasin Öztekin için ofsayt bayrağı kalkıyor.
56'
Bu dakikalarda her iki takım da pozisyon bulmakta zorlanıyor.

52'
Alban Meha'nın ceza sahası yayının hemen dışından çektiği şut kaleci Fernando Muslera'da kalıyor.

50'
Olcan Adın'ın Abdou Traore'ye yaptığı faulün ardından sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Alban Meha geçiyor. Meha'nın ortasını Selçuk İnan kafayla uzaklaştırıyor.

46'
İkinci yarı Torku Konyasporlu futbolcuların santra vuruşu ile başlıyor.

45+2'
Bülent Yıldırım'ın düdüğü ile karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sona eriyor.

45'
İlk yarının sonuna en az 2 dakika ilave ediliyor.
43'
Nejc Skubic'in sağ kanattan yaptığı ortaya kimse dokunamıyor ve top oyun alanının dışına çıkıyor.
42'
Ceza sahası dışında sol çaprazda topla buluşan Ali Çamdalı'nın çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.
41'
Galatasaray, bu dakikada karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını zorunlu olarak kullanıyor. Sakatlanan Sinan Gümüş'ün yerine Lukas Podolski, karşılaşmaya dahil oluyor.
39'
Topsuz alanda kendini yere bırakan Sinan Gümüş, sakatlık yaşıyor ve karşılaşmaya devam edemiyor.

36'
Sol kanattan kazanılan serbest vuruşu Wesley Sneijder kullanıyor. Sneijder'in ortasını Torku Konyaspor savunması uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza sahası içerisinde sağ çaprazda bulunan Aurelien Chedjou'ya geliyor. Chedjou'nun gelişine çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.
32'
Barry Douglas'ın Umut Bulut'a yaptığı faulün ardından Torku Konyaspor yarı alanının ortalarından kazanılan serbest vuruşta topun başına Wesley Sneijder geçiyor. Sneijder'in ortası kaleci Serkan Kırıntılı'da kalıyor.

30'
Selçuk İnan'ın pası ile sol kanatta topla buluşan Olcan Adın, son çizgiden ortasını yapıyor ancak Abdou Traore tehlikeyi uzaklaştıyor.
27'
Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunu Alban Meha kullanıyor. Meha'nın ortasını Ömer Ali Şahiner kafayla takım arkadaşlarına göndermek istiyor ancak araya giren Galatasaray savunması tehlikeyi uzaklaştırıyor.

24'
Alban Meha'nın pası ile ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda topla buluşan Dimitar Rangelov'un yerden çektiği şut kaleci Fernando Muslera'da kalıyor.
22'
Jagos Vukovic'in sol kanattan yaptığı orta ile penaltı noktasının hafif sol çaprazında buluşan Samuel Holmen'in çektiği şut kaleci Fernando Muslera'da kalıyor.

21'
Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Alban Meha geçiyor. Meha'nın ortasını Selçuk İnan, ön direkte uzaklaştırıyor.
18'
Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Selçuk İnan geçiyor. Selçuk İnan'ın ortasını Torku Konyaspor savunması kafayla uzaklaştırıyor.
18'
Barry Douglas'ın Martin Linnes'e yaptığı faulün ardından sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Selçuk İnan geçiyor. Selçuk'un ortasını Abdou Traore kornere uzaklaştırıyor.
15'
Barry Douglas'ın yerden pası ile ceza sahası içerisinde sol çaprazda topla buluşan Samuel Holmen'in gelişine çektiği şut farkı şekilde üstten dışarı çıkıyor.
13'
Martin Linnes'in pası ile ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Sinan Gümüş'ün ortasına kimse dokunamıyor ve top ters kanattan taca çıkıyor.

10'
Nejc Skubic'in sağ kanattan yaptığı orta ile ön direkte topla buluşan Dimitar Rangelov'un kafa vuruşu farklı şekilde kalenin sağından dışarı çıkıyor.

7'
Sağ kanatta Aurelien Chedjou'dan topu kapan Abdou Traore, son çizgiye indikten sonra yerden ortasını yapıyor ancak Koray Günter, tehlikeyi uzaklaştırıyor.
5'
Yasin Öztekin'in yerden pası ile ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Martin Linnes, son çizgiye indikten sonra ortasını yapıyor ancak Torku Konyaspor savunması kafayla tehlikeyi uzaklaştırıyor.
4'
Fernando Muslera'nın kendi yarı alanından gönderdiği uzun pasa Torku Konyaspor yarı alanının ilk metrelerinde hareketlenen Umut Bulut için ofsayt bayrağı kalkıyor.

1'
Karşılaşma Galatasaraylı futbolcuların yaptığı santra vuruşu ile başlıyor.

-
Torku Konyaspor'da ise Alban Meha, Ömer Ali Şahiner ve Dimitar Rangelov, sarı kart cezası sınırında bulunan isimler.
-
Galatasaray'da Fernando Muslera, Lionel Carole, Sabri Sarıoğlu, Olcan Adın ve Yasin Öztekin, bu maçta sarı kart görürse gelecek hafta Mersin İdman Yurdu deplasmanında forma giyemeyecek.
-
19 haftada rakip filelere 22 gol bırakan Torku Konyaspor'un en çok gol atan ismi 4 golle Alban Meha. Jagos Vukovic, Samuel Holmen ve Rijad Bajic'in de ligde 3'er golü bulunuyor. Torku Konyaspor'un en çok gol pası veren ismi ise 5 asistle Alban Meha.
-
43 golle ligin en çok gol atan takımı olan Galatasaray'da Burak Yılmaz 9 golle takımın en çok gol atan ismi. Lukas Podolski'nin 8, Wesley Sneijder'in de ligde 5 golü bulunuyor. Galatasaray'ın en çok asist yapan oyuncuları da 5'er asistle Wesley Sneijder ve Sabri Sarıoğlu.
-
19 haftada 9 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 mağlubiyet elde eden Torku Konyaspor ise topladığı 32 puanla ligin 5. sırasında yer alıyor.
-
Ligde geride kalan 19 hafta sonunda 9 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyet elde eden Galatasaray, topladığı 33 puanla ligin 4. sırasında yer alıyor.
-
Ligin ilk yarısında Konya'da oynanan karşılaşmayı konuk ekip Galatasaray, 4-1 kazanmıştı. O maçta Galatasaray'ın golleri Wesley Sneijder (2), Burak Yılmaz ve Semih Kaya'dan gelirken, Torku Konyaspor'un tek sayısı Alban Meha'dan gelmişti.
-
İki ekip bugüne kadar 32 kez karşılaşırken bu maçların 26'sını Galatasaray, 2'sini Torku Konyaspor kazandı, 4 karşılaşma ise eşitlikle sonuçlandı. Bu maçlarda atılan gol sayılarında da sarı-kırmızılı ekibin 74-19 üstünlüğü bulunuyor.
-
Konuk ekip Torku Konyaspor'da ise sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor.
-
Ev sahibi ekipte sarı kart cezalısı Hakan Balta, idman eksiği bulunan Semih Kaya ve Hamit Altıntop ile Çin takımı Beijing Guoan ile transfer görüşmesinde bulunan Burak Yılmaz, maç kadrosuna alınmayan isimler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA