• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Torba Yasada son gün
30 Mayıs 2011 Pazartesi 17:27

Torba Yasa'da son gün

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, 'Torba Yasa'dan yararlanmak isteyenler için son günün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak..

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, 'Torba Yasa'dan yararlanmak isteyenler için son günün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak, “Böyle bir şans uzun bir süre tekrar gelmeyebilir” dedi.

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun'dan yararlanma süresinin 31 Mayıs Salı günü mesai bitiminde sona ereceğini hatırlattı. Daha önce bir ay uzatılan sürenin şuan yeniden uzatılmasının gündemde olmadığını belirten Turan, “Önümüzde bir gün var ve kamuya borcu olan mükelleflerin başvuru tarihini kesinlikle kaçırmaması gerekmektedir. Böyle bir şans uzun bir süre tekrar gelmeyebilir. Yeniden yapılandırma başvurularında mükelleflerimizi ilgilendiren en önemli olaylardan biri ise 2006-2009 yılları arasında gelir beyanında bulunmayanların veya eksik beyanda bulunanların vergi incelemesine girmemesi için bu yıllara ait gelir ve kurumlar vergisi matrahlarında artırım yapmaları gerekmektedir. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumuna olan birçok borca yeniden yapılandırma şansı getirilmiştir. Mükelleflerimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise 2011 yılı cari döneminin bu yapılandırma kapsamının dışında kalmasıdır
Daha önce yapılandırma başvurusu yapan mükelleflerimizin cari dönemle ilgili borçlarının da ödenmesi gerekmektedir. Cari dönem borçları ise ilk olarak mayıs ayı ile başlamaktadır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA