• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplumun midesi bu kadar geniş mi
16 Mayıs 2010 Pazar 09:44

Toplumun midesi bu kadar geniş mi

Kaset skandalından mağduriyet çıkarmaya çabalayan eski CHP lideri Deniz Baykal ile CHP yöneticileri için Başbakan Erdoğan'dan zehir zemberek açıklamalar geldi...
Yunanistan'a 2 günlük tarihi bir ziyarette bulunan Başbakan Erdoğan, dönüş yolunda eski CHP lideri Baykal'ın kaset skandalını siyasi ranta çevirme çabalarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, Baykal'ın bu tutumuna destek veren CHP'li yöneticileri ile bazı basın yayın organlarını da eleştirdi. Erdoğan'ın sorulara verdiği cevaplar şu şekilde: "Ben talimatları verdim. Kurumlara, "İncelensin" dedim. Savcı ne yapar bilemem. Kamuya yansıyanları suç kabul edip, soruşturma başlatabilir. Ankara Başsavcısı başlattı. Bundan sonra benim yapabileceğim bir şey yok."
 
 ADAMA SORARLAR

"Aldatan mağdur değildir, derken bunu hem erkek hem kadın için söylüyorum. Beyefendi bizim üzerimizden siyaset yapmasın. İki hafta sonraki Genel Kurul için bizim üzerimizden siyaset yapmasın. Önce adama sorarlar. Bu odaya girdin mi? Girmedin mi? Bu ne kadar ahlaki değilse, daha sonra yaptığın da ahlaki değil. Pisliğin içinde debeleniyor. Debelendikçe batıyor."

AHLAKSIZLIK OY ARTIRMAZ

"Bazı medya da destek veriyor. Baykal'ın istifası CHP'ye oy kazandırmış. Bunu kınıyorum. Yahu bu toplum ahlaki değerlerinden bu kadar yoksun mu? Midesi bu kadar geniş mi? O zaman oyunu artırmak isteyen her parti, bu ahlaksızlık zinciri içinde yer alsın. Yarım saat bir saat sonra istifa etsin... Türk toplumunun midesi bu kadar geniş mi... Kendi ahlak değerleriyle oynayanlara bu millet prim vermez."

PARTİ YÖNETİMİNİ KINIYORUM

"İsmini anmak istemiyorum o istifa edene parti yönetimi kadroları hala sahip çıkıyorsa, ah vah deyip sahip çıkıyorsa, benim derdim onlarla. Kınıyorum. Ahlak değerlerini yok farz edemeyiz. Partimin içinde de böyle bir şey olsa, derhal ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ederim. Tahammülü mümkün değil."

EV KENDİ EVİ DEĞİL

"Bizim kitabımızda bir kelime var; Edep. Eline, diline, beline sahip olmayanla yola çıkılmaz. Bu özel hayat değil. Genel Başkan'ın kendi yatak odası olsa ilk savaş açan ben olurum. Ama ev kendi evi değil. Daha detaylara beni sokmayın." "Beyefendi çok cesur davrandı ama milletvekilliğinden istifa etmedi" tespitinde bulunan Erdoğan, "Bu istifa gelirse destek verir misiniz" sorusuna da "İstifa Meclis'e gelirse tavrımın ne olacağını şimdiye kadar ki açıklamalarımdan anlarsınız" cevabını verdi.

DEĞİŞİKLİĞİ HALKA ANLATACAĞIZ

Erdoğan, anayasa değişikliği referandumuyla ilgili olarak da önümüzdeki 4 ayı farklı değerlendireceklerini söyledi. Türkiye'nin değişik şehirlerinde bilinçlendirme toplantıları yapacaklarını anlatan Erdoğan, "Referandumla ilgili maddeler hakkında milletimizi ve teşkilatlarımızı bilgilendireceğiz. Yine CD, kitap ve broşürlerler bu değişikliklerin halkımıza ne getireceğini anlatacağız" diye konuştu.

BAZI KALEMLER GERÇEKLERİ YAZMADI

Sağlıklı ve sivil bir anayasa gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Anayasamızı geçici 15. madde ayıbından kurtarmak istiyoruz. Anayasa değişikliği konusunda, muhalefet samimi davranmıyor. Özellikle yargıdaki değişiklikler kasıtlı olarak çarpıtılıyor. Kürsünün seçmesine niçin karşı çıkılıyor. Kürsüde kim var? Siyasiler mi? Hayır, hakimler var. Ama bazı kalemler bu gerçekleri yazamadı. Bunların bütün derdi, şimdiye kadar olduğu gibi, Yargıtay'da ve Danıştay'da boşalan yerlere kendi zihniyetlerindeki kişileri getiremeyecek olmaları. Bütün bunları vatandaşımıza izah edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA