• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplumun ekseni kaydı
31 Ocak 2016 Pazar 13:31

"Toplumun ekseni kaydı"

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Meram Şubesi, taşra mahalle temsilcilerini yemekte buluşturdu.

Meram Bağları Restoran’da düzenlenen toplantıya AGD Meram Şube Başkanı Bekir Tekkaymaz, İlahiyatçı Yasir Ünlü, AGD Meram’a bağlı taşra mahallelerinin temsilcileri ve yardımcıları katıldı. Yemek ikramının ardından söz alana AGD Meram Şube Başkanı Bekir Tekkaymaz, “Bizler hedef kitlesi insan olan bir teşkilatız. İnsanoğlunun ömür boyu, dünya tarihinde ise kıyamete kadar sürecek olacak iblisle mücadelede hak tarafının temsilcileri olarak hep beraber gönül gönüle yürüyoruz. Derdimiz belli. Çocuğumuza, gencimize, kadınımıza sahip çıkmak. İblise hiçbir şeyimizi bırakmamaktır” dedi.

İNSANIMIZA SAHİP ÇIKALIM

AGD’nin hizmet etme sevdasındaki insanların oluşturduğu bir topluluk olduğunu ifade eden Tekkaymaz, şöyle konuştu: “Toplumumuzdaki insanların kötüye gittiğini söylemek çok kolay bir iş. Bu insanlar bizim insanımız. Bu çocuklar, gençler, sokakta beğenmediğimiz hareketleri gerçekleştirenler de senin benim, komşumun, arkadaşımın çocuğu. Biz hiçbirini kapı dışı edemeyiz, sırtımızı dönemeyiz. Bir baba çocuğunu evden kovaladığını söyledi. Ona dedim ki ‘Sen de çocuğunun cehenneme gitmesi için iblis gibi çabalıyorsun’ Neden dediği zaman şu cevabı verdim. Keşke o çocuk katil olsaydı ama benim gideceğim kapı babamın annemin kapısı deseydi de şeytanın kucağına gitmeseydi. Biz çocuklarımızı ateş çukurundan kurtarmak için çalışıyoruz. Onların cenneti olabilmek için çalışıyoruz. Okullarımızda çalışma yapıyoruz. Liselerimizde her gencimizin bir AGD’li ağabeyi var. Sohbetler yapıyoruz onlara. Türkiye genelinde tüm şehirlerde Siyer-i Nebi yarışmaları şaptık. Meram’da ortaokullarda Siyerle ilgili bilgi yarışması yaptık. Ayrıca hanımlarımız mahallelerde sohbetler yapıyor. Köy-mahallelerde ziyaretler yapıp sohbetler gerçekleştiriyoruz.

BEKLEYECEK VAKTİMİZ YOK

İslam anlayışının bozulduğunu ve buna bazı hocaların da alet olduğunu söyleyen Tekkaymaz, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz Allah’ın ipine sımsıkı sarılan nesiller yetiştirmeliyiz. Hangi vakıf, dernek olursa olsun el ele koşmak zorundayız. Erbakan Hocamız, ‘Toprak ayağımızın altından kayıyor’ derdi. Biz gençliğimizin, ailemizin toplumun mayasında olması için çalışıyoruz maalesef. Mayanın bozulması demek, bu memleketin haçlılara, Siyonistlere teslim edilmesi demektir. Gençlerin elindeki teknolojiler nesli tehdit ediyor. Bunun düşmanı değiliz ama doğru kullanmasını bilmiyorlar. Gençlerimize sahip olmak zorundayız. Her birimiz mahallemizde birer çalışma yapmalıyız. Ne yapabilirimin derdinde olmamız lazım. Biz bütün okullarda, çalışan gençliğe ulaşabilmek için çalışıyoruz. Siz de bu konuda destek olmanız lazım. Mahallemizde köyümüzde besmele çekip başlamanın vakti geçti. Arkadan koşmanız gerekiyor. Ne yapayım diye sorabilirsiniz veya şeytan şöyle diyebilir; ‘Hazırlıklı olayım önce bir okuyayım’. Toplumumuzun ekseni çok kaydı. Bekleyecek vaktimiz yok. Sizin duruşunuz bile çocuğunuzu değiştirir onun yetişmesine vesile olur.”

Programda ayrıca sinevizyon gösterimi yapılarak ilahiler okundu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA