• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplumda şiddeti konuşacaklar
04 Haziran 2013 Salı 10:58

Toplumda şiddeti konuşacaklar

(SÜ) Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Toplumda Şiddet’, ‘Şiddetin Nedenleri’, ‘Sonuçları ve Çözüm Yolları’ konulu konferans 8 Haziran’da...
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Toplumda Şiddet’, ‘Şiddetin Nedenleri’, ‘Sonuçları ve Çözüm Yolları’ konulu konferans 8 Haziran’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Şiddet konusunda çalışmaları bulunan akademisyenlerin katılacağı konferansta, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Bez, “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri, Şiddetin İnsan Ruh Sağlığına Etkileri Nelerdir?” ile aynı bölümden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Atlı, “Şiddetin İnsanda Oluşturduğu Etkinin Rehabilitasyonu ve Şiddeti Toplumda Azaltmanın Yollarlı Nelerdir?” konularını ele alacak. Necmettin Erbakan Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Akça, “Şiddetin Kaynağı Olan Biyolojik Faktörler Nelerdir?” ile aynı bölümden Yrd. Doç. Dr. Savaş Yılmaz, “Şiddet Dolu Bir Toplumun Oluşmasında Ruhsal ve Ailesel Faktörlerin Rolü”nü değerlendirecek. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Yavuz Selvi ise, “Öfke Kontrolü”nü anlatacak.
Konferansa katılacak olan İlahiyatçı-Yazar Sayit Koçer, “Şiddeti Önlemede Kültürel ve Dini Faktörlerin Kullanımı”, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Halid Özkan ise, “Şiddet ve Nefret Suçları” konusunda konuşacaklar. Konferans şiddet sorununa çözüm için sunulacak önerilerle son bulacak.
“TOPLUMUMUZDA ŞİDDET ARTIYOR”
Toplumda şiddetin yaygınlığını koruduğu ve bu şiddete sosyal medyanın da destek verdiğinin çok açık biçimde görüldüğünü ifade eden SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, “Şiddet aile içinde olabildiği gibi toplumdaki diğer bireylere ve hatta canlılara kadar etkisini gösterebilmektedir. Bunun en bariz örneğini kısa bir süre önce acı bir biçimde yaşadık. Bu şiddetten insanlar ve kamu malları zarar gördü. Acaba bu şiddetin arkasında hangi faktörler yer almakta? Şiddet gösteren bireyin evindeki diğer bireylere karşı tavrı nedir? Şiddeti, insani vasıflar olan çalışma heyecanına ve azme dönüştürmek mümkün olabilir mi? Bu ve buna benzer sorular şu içinde bulunduğumuz gündemde kafamızda çok fazla yer işgal ediyor. Bu konuların tartışılacağı konferansımıza herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA