• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplum Yararına Çalışma Projesi başladı
02 Eylül 2009 Çarşamba 11:25

Toplum Yararına Çalışma Projesi başladı

Hükümetin işsizlerin yararlı işlerde çalıştırılması için hazırladığı İstihdam Paketi kapsamında Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğü ve Selçuklu Belediyesi protokol imzalayarak 69 kişiye iş imkanı

Hükümetin işsizlerin yararlı işlerde çalıştırılması için hazırladığı İstihdam Paketi kapsamında Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğü ve Selçuklu Belediyesi protokol imzalayarak 69 kişiye iş imkanı sağladılar.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Haziran ayında açıkladığı İstihdam Paketi içinde yer alan uygulama ile yarım milyon işsizin asgari ücretle toplum yararına işlerde çalışması hedefleniyor.

Konya genelinden 77 projenin gönderildiği Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğüne 3 ayrı proje gönderen Selçuklu Belediyesi’nin tüm projeleri kabul edildi. 29 Mahallede Kaldırım ve Ağaç Dipleri Temizleme Projesi, 16 Mahallede Boş Alanlarda Ambalaj Atığı Temizleme Projesi ve Keçili Kanalı Temizleme Projeleri Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamına alındı.

Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğünde düzenlenen imza töreninde konuşan İl Müdürü Tahsin Güven; “ Türkiye İş Kurumu tarafından, İşsizliğin yoğun olduğu yada ekonomik sıkıntının baş gösterdiği dönemlerde Toplum Yararına Çalışma Programları yapılmaktadır. Konya’da da 2009 ve 2010 yıllarında böyle bir çalışma yapacağız. 2009 yılında 3 aylık dönemde 1510 kişiye iş imkanı sağlayacağız. Selçuklu Belediyemiz tarafından gönderilen projeler bize heyecan verdi. Bu projeler Konyamız için önemli bir fırsattır” dedi.

Merkezi hükümet tarafından İstihdam Paketi içinde projelendirilen ve Konya ile birlikte tüm Türkiye’de hayata geçirilen Toplum Yararına Çalışma Programı’nın istihdam üzerinde önemli bir etki yapacağına dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “ Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğümüz ile Selçuklu Belediyesi olarak önemli bir projenin altına imza atıyoruz. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İl Müdürlüğümüze 3 ayrı proje sunduk ve hepsi kabul edildi. Bu projeler kapsamında 66 kişi 3 ay boyunca toplum yararına çalışacak ve gelir elde edecektir. Bireysel harcamaların arttığı kışa hazırlık döneminde bu işler işsiz hemşehrilerimiz için önemli bir gelir kaynağı olacaktır.  Kriz dönemlerinde kurumların sosyal sorumluluk almaları gerekir. Biz bunu yaptık.” şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje kapsamında 29 mahallede kaldırım ve ağaç dipleri temizliği için 17, 16 mahallede boş alanlarda ambalaj atığı toplama projesi için 24 ve Keçili deresi temizliği için ise 25 kişi istihdam edilecek.

Asgari ücret ile istihdam edilecek olan projelere başvurular 02-08 Eylül 2009 tarihleri arasında Selçuklu Belediyesi Hizmet Masası’na yapılabilecek. Başvuru için adayların İş-Kur kayıtlarının olması, 18 yaşından büyük olması, emekli-dul ve malul aylığı almıyor olması ile Konya’da ikamet ediyor olması gibi şartlar aranacak.

Başvurulardan sonra 10 Eylül 2009 tarihinde Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda noter huzurunda yapılacak olan çekilişle belirlenecek olan adaylar 01 Ekim 2009 tarihinde işbaşı yapacaklar. Çalışma 31 Aralık 2009 tarihinde sona erecek
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA