• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplu iş görüşmeleri başladı
22 Şubat 2011 Salı 17:00

Toplu iş görüşmeleri başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ve merkez ilçe belediyelerinde çalışan işçiler ile 12nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı.
Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ve merkez ilçe belediyelerinde çalışan Hizmet-İş Sendikası’na bağlı 1200 işçi ile 12’nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı.
 

Konuyla ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda düzenlenen toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş ile çalışanlar katıldı.

Konya belediyeleri ile gerçekleştirdikleri toplu iş görüşmelerinin her zaman barış içinde yaşandığını vurgulayan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ortadoğu’da halkını sıkıyönetimle idare edenlerin başına gelen olaylardan sonra sorunların masa başında çözümünün öneminin daha iyi anlaşıldığını vurguladı. Türkiye’nin Ortadoğu’daki rejimler için örnek-model ülke olarak gösterilmesinin tesadüf olmadığını kaydeden Arslan, kendi içindeki problemleri çözen Türkiye’nin tüm dünya için gerçek bir model ülke konumuna geleceğini söyledi.

Ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığı günümüzde Konya’nın dünyanın birinci liginde mücadele eden bir şehir olduğunu vurgulayan Arslan, dünya ile rekabet edecek bir şehir olan Konya’nın hak ettiği yerde olduğunu söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerinin işçileri hiç borçları olmadığını hatırlatan Arslan, tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, 4 belediye başkanı hep birlikte şehre hizmet için çalıştıklarını vurgulayarak, belediyenin sadece yöneticilerden ibaret olmadığını, başkandan çalışanına kadar hep birlikte bu yapının unsurları olduklarını söyledi.

Konya’nın bugün Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu ve birçok alanda Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Başkan Akyürek, Konya’nın bugünkü noktaya gelmesinde belediye başkanından çalışanına kadar herkesin payı olduğunu ifade etti. Konya’nın; belediyesi, halkı, çalışanı, sendikası ile kendi içinde bir denge kurduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, bunu daha iyi noktalara taşımak için çalıştıklarını kaydetti.

Toplantı, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin de kısa birer konuşma yapmalarının ardından toplu İş görüşmelerinin başlangıcı için imzaların atılmasıyla sona erdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA