• Konya31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplantılar oldukça verimli geçiyor
02 Eylül 2012 Pazar 11:53

'Toplantılar oldukça verimli geçiyor'

AK Parti Konya İl Teşkilatı, ayda bir kez yaptığı AK Parti İl Başkanlığı Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, ayda bir kez yaptığı AK Parti İl Başkanlığı Koordinasyon Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Konya’nın projeleri, yatırımlar, belediye ve İl Özel İdaresi ile AK Parti İl Teşkilatı’nın çalışmalarının ele alındığı toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Şehrimizin yatırım ve projelerinin takibi konusunda her 15 günde bir Ankara’dayız” dedi.

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Merkez İlçe Belediye Başkanları ile AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri ve AK Parti Merkez İlçe Başkanları katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Konya’nın enerji, sağlık, ulaşım ve eğitim alanlarında tamamlanan ve devam eden yatırımları ile projeler, kentin sorunları, belediyeler ve İl Özel İdaresi çalışmaları ile AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın faaliyetleri ele alındı.

Sorgun; “Toplantılarımız oldukça verimli geçiyor”

Toplantıyı değerlendiren AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ayda bir kez yapılan toplantılara programlarının uygun olmaları halinde Dışişleri Bakanımız ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığını, ancak yoğun gündemi dolayısıyla Bakan Davutoğlu’nun bu toplantıda yer alamadığını dile getirdi. Teşkilat olarak bu tür toplantılara büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Sorgun konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Programları uygun olması halinde Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Bey’in yanı sıra bakan yardımcılarımız, tüm milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi Başkanımız, Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarımız, merkez ilçe başkanlarımız ve il yürütme kurulu üyelerimizle birlikte her ay İl Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımızda Konya’nın sağlık, ulaşım, enerji ve eğitim alanındaki yatırımları, projeleri ile belediyelerimizin hizmetleri, il özel idaremizin ve il teşkilatımızın yürüttüğü çalışmaları ele alıyoruz. Her ay bir önceki ay ele aldığımız konularda hangi aşamada olduğumuzu tekrar irdeliyor, eğer bir tıkanıklık varsa nerden kaynaklandığını ve nasıl çözülmesi gerektiğini tartışıyoruz. Toplantılarımız gerçekten de çok verimli geçiyor. Her konuda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Farklı öneriler, önemli fikirler ve güzel çalışmalar ortaya çıkıyor.”

Sorgun; “15 günde bir Ankara’dayız”

“Konya’nın yatırımlarının takibi ve gerçekleşmesi noktasında başta Dışişleri Bakanımız olmak üzer Milletvekillerimiz ve Bakan Yardımcılarımız Ankara’da her türlü özveriyi sarf etmektedirler. Bizde İl teşkilatı olarak zaman zaman Ankara’ya ziyaretler gerçekleştirdik. Bundan böyle bu ziyaretleri daha sistematik bir hale getireceğiz.” diyen başkan Sorgun konuşmasına şöyle devam etti; “Konya’nın proje ve yatırımlarının takibi ve en kısa zamanda programa alınmaları noktasında bugüne kadar belli aralıklarla yapılan Ankara ziyaretlerini bundan böyle her 15 günde bir gerçekleştireceğiz. Bu ziyaretlere ben, milletvekillerimiz ve ilgili başkan yardımcılarımız olmak üzere bir heyet olarak gideceğiz. Ziyaretlerimizde ilgili bakanlarımıza ve kurumlara sunulmak üzere birer dosya da ileteceğiz. Bu sayede yatırım ve projelerin daha da çabuk ilerlemesi ve hayata geçmesi konusunda katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Tek amacımız milletimize faydalı ve layık olmak.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gri kategorideki terörist Hatay'da tutuklandı
  • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kriz senaryolarını boşa çıkarağız
  • Konyaspor'da olağan kongre öncesi Erkan Genç adaylıktan çekildi
  • Fatih Karagümrük'te Süper Lig sevinci
  • Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde denetim

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA