• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
-Toplam destek 238 milyon lira-
19 Ekim 2012 Cuma 15:52

-Toplam destek 238 milyon lira-

Üreticinin doğduğu topraklarda geçimini saylayabilmesi ve tarımsal ürünün değer kazanması için çiftçi açısından hayati önemdeki tarımsal sanayi tesisi yatırımlarını birer birer tamamlayan...
Üreticinin doğduğu topraklarda geçimini saylayabilmesi ve tarımsal ürünün değer kazanması için çiftçi açısından hayati önemdeki tarımsal sanayi tesisi yatırımlarını birer birer tamamlayan ve yatırımlara aralıksız devam eden Konya Şeker, üreticilere desteğini de arttırarak sürdürüyor. Bu kampanya döneminde Eylül ayı sonunda dağıtımını gerçekleştirdiği motorin avansı ödemesiyle, geçtiğimiz kampanya döneminde üreticiye ödediği avans miktarına göre toplamda % 10 daha fazla destek ödemesi yapan Konya Şeker, bugün dağıtımına başladığı bayram avansı ile geçen yıla göre üreticiye toplamda % 9 daha fazla avans ödemesi gerçekleştirmiş olacak.
Konya Şeker, bir Konya Şeker geleneği haline gelen bayram avansı uygulamasını her bayramda olduğu gibi bu bayramda da unutmadı ve üreticilere bugünden(Cuma) itibaren 29.5 milyon lira tutarındaki avansın dağıtımını başlattı.
İklim koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle zorluklarla başlayan üretim sezonunda üreticilerin yaşadığı sıkıntılara derman olabilmek için Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un talimatıyla motorin desteği ve avansların gününden önce ödenmesine büyük önem veren Konya Şeker, bu sene 65 milyon lirası ayni, 164 milyon lirası da nakdi olmak üzere toplam 229 milyon liralık avans ödemesi yaparak üreticilerin finansman güçlüğü çekmemelerini sağladı. Konya Şeker, bu kampanya dönemi içerisinde üreticilere gübre, tohum, zirai ilaç, şeker ve şeker süt ürünleri bedeli olarak yaklaşık 65 milyon liralık ayni avans katkısı verirken, 3 motorin avansıyla birlikte toplamda yaptığı 7 avans ödemesiyle de 164 milyon liralık nakdi destek verdi.
Kurban Bayramı öncesi dağıtımına başlanan nakdi avansın kendilerine ilaç gibi geldiğini belirten üreticiler, “Konya Şeker’in üreticilere yaptığı bu ödemeyle birlikte Konya’nın ekonomisi de canlanacak. Konya Şeker sayesinde piyasalara yaklaşık 30 milyon liraya yakın sıcak para akışı sağlanacak. Bu para piyasaların canlanmasına, esnafın daha çok iş yapmasına vesile olurken, biz üreticiler de bayramı gönül rahatlığı içerisinde geçirebileceğiz” dediler.
Konya Şeker’in üreticilere büyük bir ekonomik katkı sağladığını, nakit sıkıntılarını avans ödemeleriyle aştıklarını ve üreticinin hasattan hasata eline para geçtiğini ancak masraflarının her gün olduğunu söyleyen üreticiler, Konya Şeker’in yıllardır yaptığı düzenli avans ödemelerinin kendilerini pancar parasına, buğday parasına borçlanmaktan kurtardığını belirttiler. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un üreticiler için bir güvence olduğunu ve desteklerin hep ihtiyaçları olduğu zamanda verilmesini sağladığını, ifade eden üreticiler, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bizi hiçbir zaman darda bırakmadı. Hep elimizden tuttu ve bizi tefeciye-namerde muhtaç etmedi. Bize bu desteği sağlayan başta Başkanımız Sayın Recep Konuk olmak üzere tüm Konya Şeker ailesine teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştular.
-TOPLAM DESTEK 238 MİLYON LİRA-
Konya Şeker, üreticilere 2012-2013 yılı kampanya dönemi içerisinde gübre, tohum, zirai ilaç ve şeker süt ürünlerinden oluşan ve 65 milyon lira tutarında ayni ödeme yaptı. Konya Şeker bu ayni desteğin yanında üreticilere 66.558 milyon liralık 3 motorin avansı ödemesi yaparken, 97.575 milyon liralık nakdi ödeme gerçekleştirdi.
Konya Şeker’in 59.kampanya döneminde üreticilere sağladığı ekonomik desteğin değeri 229 milyon liraya ulaşırken, bu rakam patates üreticilerine ödenen 8.8 Milyon Liralık desteklerle birlikte yaklaşık 238 milyon lirayı buldu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA