• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOBBa Selçuklu Hastanesi ev sahipliği yaptı
20 Aralık 2010 Pazartesi 09:26

TOBB'a Selçuklu Hastanesi ev sahipliği yaptı

Başkanlığını Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Dr. Seyit Karacanın yaptığı TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi

 Başkanlığını Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Dr. Seyit Karaca’nın yaptığı TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi Başkanlık Divanı Toplantısı Özel Selçuklu Hastanesi’nin ev sahipliğinde Konya ve Karaman’da yapıldı. Toplantıya, Başkanlık Divanı Üyeleri ve Başkanvekilleri Banu Küçükel (Ankara Güven Hastanesi), Dr.Ömer Güzel (İstanbul Biruni ve Centro Laboratuvarlar Grubu), Dr. Mehmet Altuğ (Ankara Sincan Lokman Hekim Hastanesi), Dr. M.Ulvi Ünal (İzmir Kent Hastanesi) katıldı.

 
Toplantılarda rutin görüşmelerin yanı sıra, tam gün yasasının sektöre yansımaları değerlendirildi. Ayrıca, meclisin ikinci dönem çalışmalarına ilişkin yol haritası netleştirilmeye çalışıldı. Ocak ayında Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılacak planlamaya ilişkin toplantının detayları da konuşuldu. Yine ocak ayının son haftasında yapılması düşünülen meclis toplantısının gündemine ilişkin konular görüşüldü. 2010 yılı sektör raporu hazırlıklarına başlanması karara bağlandı.

Meclis Başkanı Dr.Seyit Karaca yaptığı açıklamada, her ay toplanmaya çalışan Başkanlık Divanını, Aralık ayında Hz. Mevlânâ’nın çağrısı ile de uyumlu olması münasebetiyle Konya ve Karaman’da gerçekleştirdiklerini, İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelerek toplantıya iştirak eden Meclis Başkan Vekillerinden oluşan Meclis Başkanlık Divanı üyelerine ve onlara eşlik e den ailelerine teşekkürlerini ifade etti. Başkanlık Divanı üyeleri de, Vuslat Etkinlikleri sebebiyle var olan manevi iklimi teneffüs etmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade ettiler.

Toplantı öncesi Konya’da buluşarak Konya Mutfağından lezzetler de tadan katılımcılar, daha sonra Karaman Özel Selçuklu Hastanesi’ne geçerek Eylül ayında hizmete başlayan hastanede incelemelerde bulundular Başkanlık Divanı Toplantısı’nı burada gerçekleştirdiler. Katılımcılar aynı akşam ise MKM’de icra edilen Sema Töreni’ne iştirak ettiler. Sema töreninin kendilerine ayrı bir huzur verdiğini ifade eden divan üyeleri, misafiri oldukları Özel Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu’na ve çalışanlarına teşekkür ettiler. Geceyi  Konya’da geçiren konuklar ertesi gün ise bazı ziyaretlerde bulunduktan sonra her yıl aralık ayında Konya’da bir araya gelme kararı alarak ayrıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA