• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAVdan yeni eğitim yılı mesajı
17 Eylül 2013 Salı 15:30

TİMAV'dan yeni eğitim yılı mesajı

TİMAV olarak başta İHO ve İHLler olmak üzere ülkemizde din eğitimi veren tüm kurumların ve eğitim camiasının destekçisi ve hizmetkârıyız.

Ülkemizdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmenin ders başı yaptığı 2013-2014 eğitim-öğretim yılı bu hafta itibariyle başladı. Milyonlarca veliyi de doğrudan ilgilendiren yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Başkanı Ecevit Öksüz, her geçen gün normalleşme sürecini güçlendirerek sürdüren ülkemizde eğitim camiasının ihtiyaç duyduğu normalleşme adımlarını büyük memnuniyetle izlediklerini, yeni düzenlemelerin tüm eğitim kademelerinde hayırlı neticeler vermesini ümit ettiklerini ifade etti.

28 Şubat zihniyetinin bir ürünü olan katsayı ve başörtüsü zulümlerinin artık gündemimizden çıkması kadar, her türlü eşitlik ve adalet duygusunu zedeleyen bu uygulamaları hayata geçiren zihniyetin yargı önünde hesap vermesinin de son derece anlamlı olduğunu ifade eden Öksüz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci-öğretmen ve veliler için hayırlı uğurlu olmasını dilediği açıklamasına şöyle devam etti:

“Gerek ilköğretim gerek ortaöğretim seviyesinde eğitim gören tüm öğrencilerimiz, düne göre çok daha iyi şartlarda eğitim görmekle birlikte eğitim sistemimizin eksik yönleri mutlaka vardır. Başta öğretmen ve derslik açıkları olmak üzere bu eksikliklerin bir an önce giderilmesini talep ediyoruz. İmam Hatip Ortaokulu ve Liselerinde okuyan öğrencilerimizin de eğitim-öğretim yıllarını hassaten tebrik ediyoruz. TİMAV olarak başta İHO ve İHL’ler olmak üzere ülkemizde din eğitimi veren tüm kurumların ve eğitim camiasının destekçisi ve hizmetkârıyız. Fatih projesi vb. projelerle daha da gelişeceğine inandığımız, kültürel ve ahlaki donanımları seçmeli derslerle daha da hızlı bir şekilde olgunlaşacağını ümit ettiğimiz öğrencilerimizin mükemmel şartlarda, donanımlı bireyler olarak yetişmesi gönlümüzün en temel arzularındandır. Umarız, 2013-2014 eğitim öğretim yılı eksikliklerin giderildiği, eğitim politikalarımızın daha da güçlendirildiği, insani ve hukuki olmayan tüm engellerin hukuki dayanaklarla çözüldüğü bir eğitim öğretim yılı olur.
 
TİMAV olarak bu konularda üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için hazırız.” Dedi.
Eğitimin ülke ve milletlerin geleceğini inşa eden en önemli faktörlerin başında geldiğine değinen Öksüz sözlerini şu ifadelerle tamamladı; “nasıl bir nesil yetiştirdiğimizin önemli olduğu kadar nesilleri nasıl ve hangi yöntemlerle yetiştirdiğimiz de önemli.
 
Bu bağlamda öğrencilerimizle birlikte en büyük görev öğretmenlerimizindir. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin insan hayatının birçok alanını kuşattığı bir dönemde öğretmen ve velilerimizin de yeni neslin ihtiyaç ve beklentilerini algılayabilmeleri, bu beklentilere uygun yöntemler geliştirebilmeleri, doğru iletişimle ihtiyaç duyulan etkileşimi sağlayabilmeleri eğitimdeki başarımızı artıracak.
 
Bu vesile ile yeni atanan öğretmenlerimize ve tüm öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve öğrencilerimize hayırlı, başarılı bir yıl diliyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA