• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAV’dan seçmeli ders çağrısı
09 Şubat 2016 Salı 15:50

TİMAV’dan seçmeli ders çağrısı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğdu, 19 Şubat 2016 tarihinde sona erecek olan seçmeli ders belirleme süresi öncesi öğrenci velilerine seslenerek, milli manevi değerlerine bağlı, dini değerlerini özümsemiş bir nesil yetiştirebilmek amacıyla Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed'in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilmesi için velilere çağrıda bulundu.

Edoğdu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “TİMAV olarak temel hedeflerimizden biri; manevi olarak donanımlı ahlaki seciyeleri yüksek, dini ve fenni ilimlerde iyi yetişmiş, ümmetin geleceğine sahip çıkmayı kendine dert edinmiş dindar nesiller yetiştirmektir. Bu sebeple Kur’an’la irtibatı olan, onu okuyan ve peygamberini tanıyan bir nesil inşa etme gayretindeyiz.

Toplumun yozlaştığı, küreselleşen dünyada değerlerin unutulduğu, küçüklere sevginin, büyüklere saygının her geçen gün azaldığı, gençlerin maalesef uyuşturucu, sigara, içki, kumar, vb gibi kötü alışkanlıklara daha kolay sürüklendiği çağımızda onları korumak, ebeveyn olarak bizlerin vazifesidir. Gençleri kötü ahlaktan ve kötü alışkanlıklardan koruyup, dinine, devletine, vatanına, milletine, değerlerine, örf ve adetlerine bağlı nesiller olarak yetişmeleri için devletimizin sunduğu imkânları değerlendirmek gerektiğine inanıyoruz.

Din eğitiminin; bireylerin ruhen daha sağlıklı, ahlaklı, sosyal ilişkileri daha güçlü, tutarlı ve öz güveni yüksek kişiler olarak yetişmesine büyük katkı sağladığı malumdur. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığımız asıl kaynaklarına dayalı, hurafelerden uzak, sevgi ve ahlak temelli bir din eğitimi ve öğretiminin zeminini hazırlamak ve bu doğrultuda gençlerin milli, manevi ve ahlaki değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığımız, İmam Hatip okulları dışında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi’nin zorunlu, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel Dini Bilgiler ve Arapça Derslerinin de seçmeli ders olarak okutulmasını kararlaştırmıştır.

Velilerimiz; 2016-2017 eğitim öğretim yılı öncesinde lise 9-10-11-12 sınıf, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 5-6-7-8 sınıf öğrencileri için 19 Şubat’a kadar söz konusu dersleri seçecekler.

Bu bağlamda geleceğimizin teminatı olan değerli gençlerimize ve velilerine sesleniyoruz. Tüm ortaokul ve liselerimizde, öğrenci velilerimizin 19 Şubat 2016 tarihine kadar Kur’an’la irtibatı olan, onu okuyan ve peygamberini tanıyan bir neslin inşası için seçmeli derslerin seçim tercihlerini bir dilekçeyle yaparak okul idarelerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Velilerimize, gençlerimizin geleceklerini inşa edecek, onların fikren ve ruhen sağlıklı bireyler olarak şekillenmelerini sağlayacak, onları gelecekte birçok yanlışlıktan ve gayr-i ahlaki tehlikelerden koruyacak Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammedin Hayatı derslerini, seçmeli ders olarak tercih etmelerini önemle ve ısrarla tavsiye ediyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA