• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAVdan önemli hizmetlere imza atması bekleniyor
14 Mart 2013 Perşembe 12:20

TİMAV'dan önemli hizmetlere imza atması bekleniyor

Türkiye İmam Hatipliler Vakfını (TİMAV) ziyaret eden Konya Milletvekili Mustafa Akış, Konya STKları güçlü bir şehirdir, TİMAVdan bu yeni dönemde önemli hizmetlere imza atmasını beklediklerini...
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı’nı (TİMAV) ziyaret eden Konya Milletvekili Mustafa Akış, Konya STK’ları güçlü bir şehirdir, TİMAV’dan bu yeni dönemde   önemli hizmetlere imza atmasını beklediklerini söyledi.
 Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu gerçekleştirilen TİMAV’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Konya Milletvekili Mustafa Akış, TİMAV Yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan  Akış; “Bu dönemde yeni eğitim modeli faaliyete geçti. Artık her çocuğumuz istediği dersleri seçmekte serbest olacak. Gelecekte büyük hedefleri olan bir ülke olan Türkiye’nin nitelikli iş ve beyin gücüne ihtiyaç vardır. Bu bağlamda her alanda yetişmiş insan ihtiyacımızı karşılamamız gerekir. Bizler insanımızı yetiştirirken aynı zamanda kendi inanç ve kültür değerlerimize de bağlı olmasını istiyoruz. Okullarda verilecek eğitiminde bu yönünde tamam olması gerekir. STK’lar ve başta da TİMAV toplumumuz değer yargıları çerçevesinde verilecek eğitim konusunda önemli bir misyonu var. Okul içi ve dışı faaliyetlerde çocuklarımızın daha sosyal daha girişimci olmasını istiyoruz. Bu konuda TİMAV’a daha büyük görevler düşüyor” dedi.
TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İmam Hatiplerin bu milletin bir değeri olduğunu söyleyen Öksüz; “TİMAV olarak genelde tüm eğitim camiası, özelde ise İmam hatip okulları bağlamında yapılan düzenlemeleri memnuniyetle izliyoruz. Bu Bağlamda da Vakıf olarak üzerimize düşen görevlerin farkında olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ülkemizin her alanda gelişmesine en önemli katkının STK’lardan geleceğinin farkındayız.Bu çerçevede orta ve uzun vadeli projeler planlıyoruz. Sağlam bir eğitim almış toplumların gelecekle ilgili kaygıları pek olmaz. Bizimde amacımız Türkiye’de her alanda eğitimin kalitesinin artırılmasına katkı sağlamak” dedi.
Ziyarette Konya Milletvekili ve TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr. Cem Zorlu, TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç.Dr.  Muhiddin Okumuşlar ve Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA