• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAVdan CHPye sert eleştiri
06 Mayıs 2011 Cuma 16:21

TİMAV'dan CHP'ye sert eleştiri

TİMAV Genel Başkanı A.Ecevit Öksüz yaptığı açıklamada, CHPnin ÖSYM Başkanlığının teşkilat ve görevleri hakkında kanunun iptal edilmesi için Anayasa mahkemesine başvurmasını tepkiyle karşıladıklarını

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı A.Ecevit Öksüz yaptığı açıklamada, CHP’nin ÖSYM Başkanlığının teşkilat ve görevleri hakkında kanunun iptal edilmesi için Anayasa mahkemesine başvurmasını tepkiyle karşıladıklarını ifade etti.
A.Ecevit Öksüz açıklamasında, CHP'nin başta İmam Hatip Liseleri ile bazı meslek liselilerin Polis Meslek Yüksekokuluna girebilmelerini sağlayan ÖSYM Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun'un iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı iptali ve yürütmesinin durdurulması isteğini, toplumun normalleşme sürecini engelleme çabası olarak algıladıklarını belirtti.

TİMAV Genel Başkanı A.Ecevit Öksüz  tarafından açıklamada şu görüşlere yer verildi;
“Seçim sürecinde, gerek meydanlar gerekse tüm iletişim araçlarında yaptıkları açıklamalarda sürekli, “Herkesin özgür olacağı, Herkesi kucaklayacağı, kimsenin kılık kıyafeti ile problemleri olmadığını dile getiren CHP yönetimin bu davranışı en azından kendi özgürlük söylemi ile çelişmektedir.

Türkiye’de anayasa güvencesiyle her vatandaşın eşit olduğu ilkesine rağmen, yıllardır devlet eliyle kurulmuş İmam Hatip Liselerinden mezun öğrenciler, polis okullarına girememektedir. Yeni düzenleme ile bu adaletsizlik giderilmişken, CHP’nin genel yapısının değişmediğini göstermektedir.

İmam hatipliler bu ülkenin üvey evlatları değildir. Herkes gibi eşit haklara sahip olmaları doğal bir zorunluluktur. İmam Hatipliler kimseyi ötekileştirme gayreti içerisinde olmamıştır, toplumun barış ve huzurunu bozan hiçbir eylem ve söylemde bulunmamıştır. İmam hatipliler, vatanını, milletini, kültürünü, dilini ve dinini en kutsal değerleri olarak benimsemiş, gönül zenginliği herkesi kucaklayacak, her kesimi ve düşünceyi hoşgörüyle karşılayacak, zulüm görmeye ve zulmetmeye asla boyun eğmeyecek insanlardır. Böyle bir insan ve toplum profili tüm vatandaşlık görevlerini de en hassas şekilde yerine getirmekte, herkes gibi askere alınmakta, her vatandaş gibi vergisini vermekte, herkesten önce vatanı ve milleti uğruna çalışmaktayken nedense bazı alanlarda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Polis veya güvenlikle ilgili diğer alanlarda ülkesine hizmet etmek istediklerinde önlerine engel konulmaya çalışılıyor. İmam Hatip Liselerinin sanki devletin resmi okulu değilmiş gibi mezunlarına karşı farklı bakış açıları geliştirilmeye çalışılıyor.

Bu adaletsizliğin sürmesini isteyen CHP ise sanki milletle alay edercesine seçim meydanlarında  “Ben insanları sağcı solcu diye ayırmam. Ben doğulu, batılı, kuzeyli, güneyli ayırmam. Kökenine bakmam, inancına karışmam. Tercihine aldırmam. Ben insanları CHP'li, AKP'li diye de ayırmam. Benim için yandaş yok, sadece ve sadece vatandaş var. Ve istisnasız her vatandaş bu ülkenin zenginliğinden hak ettiği payı almalı” diyor.
Bu anlayış ve yaklaşım gösteriyor ki; istedikleri özgürlük sadece ve sadece kendisi gibi düşünen ve kendisi gibi inananlar için geçerli. Türkiye’nin daha fazla özgürlük, daha fazla sivilleşme, daha fazla gelişme yolunda büyük mesafeler aldığı böyle bir dönemde CHP’nin bu ve benzeri girişimleri halkın gözünden kaçmamaktadır. Ülkemizin normalleşme sürecine katkı üreterek kendi hayat ve siyaset alanlarını da refah ve huzur ortamına dönüştürmesi gerekenlerin hala darbe dönemlerinin kaos ortamlarına özlem duyduklarını düşündüren bu girişimlere en güzel cevabı demokratik yöntemlerle milletimiz verecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA