• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAVdan Bakan Avcıya ziyaret
06 Şubat 2014 Perşembe 15:47

TİMAV'dan Bakan Avcı'ya ziyaret

Türkiye İmam Hatipliler (TİMAV) Vakfı Yönetim Kurulu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’yı makamında ziyaret etti.
Türkiye İmam Hatipliler (TİMAV) Vakfı Yönetim Kurulu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’yı makamında ziyaret etti. TİMAV’ın faaliyetleri hakkında Bakan Avcı’ya bilgi veren TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz ve beraberindeki heyet, vakıf faaliyetleri hakkında Bakan Avcı’yı bilgilendirdi. Görüşmede TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz’ün yanısıra, TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, TİMAV Yönetim Kurulu üyeleri Hıfsı Soydemir, Lokman Koyuncuoğlu, Fatih Özboyacı ve Mehmet Erdoğdu da hazır bulundu.
 
Görüşmede, TİMAV’ın özellikle İmam Hatipler olmak üzere din eğitim ve öğretimi yapan kurumlar için bilgi, düşünce ve strateji üreten bir kurum olarak hizmet ettiğini vurgulayan TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışmalarının sonuçlarını paylaşarak din eğitimi ve öğretiminin nitelik ve nicelik olarak gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti.
 
İmam Hatip’lerin sorunları ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde de bulunulan görüşmede, TİMAV tarafından hazırlanan İmam Hatiplerin Sorunları ve Çözüm Önerileri raporu da Bakan Avcı’ya sunuldu.
 
TİMAV’ın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TİMAV ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının gönüllü çalışmalarının eğitim öğretim sistemimizin gelişimine sağladığı katkı bakımından önemli olduğunu ifade etti. Türkiye’nin eğitim öğretim sisteminin yeniden yapılandığı önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Avcı,  bu süreçte İmam Hatip’lerin önemli bir rol üstlendiğini ve halkımızın gönülden sahiplendiği kurumlar olarak İmam Hatiplerin ülkemiz için büyük hizmetler ürettiğini ve üretmeye devam edeceğini vurguladı.
 
İmam Hatipleri temsilen bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, İmam Hatiplerle ilgili görüş ve önerilerini bir rapor olarak Sayın Bakan’a sunarak, 4+4+4 eğitim öğretim sistemine geçilmesinin ardından İmam Hatiplerin önünün açılması ile birlikte halkımızın bu okulları bağrına bastığını, geçiş süreci içinde birtakım sıkıntıların yaşandığını, bu sıkıntıları gidermek için Milli Eğitim Bakanlığı ve milli eğitim camiasının var gücüyle çalıştığını dile getirdi. Nicelik açısından gelişimlerin büyük oranda tamamlandığını, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kalan eksikliklerin tamamen giderilebileceğini ifade eden Öksüz, bundan sonraki süreçte eğitim öğretim sistemimizin nitelik olarak, içerik sorunlarının giderilmesi için çalışılacağını, bunun için altyapı çalışmaları konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın işini kolaylaştırmak ve alanın sorunlarını tespit edip gerekli mercilerle paylaşmak açısından TİMAV’ın bir köprü vazifesi görmeye devam edeceğini söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA