• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAV’da genel kurul heyecanı
26 Şubat 2011 Cumartesi 16:41

TİMAV’da genel kurul heyecanı

TİMAV 8. Olağan Genel Kurulu Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
TİMAV 8. Olağan Genel Kurulu Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa Eğitim-Bir-Sen Başkanı Latif Selvi, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
 
Programa başlamadan önce TİMAV’ın  faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterimi sunuldu. Açılış konuşmasını yapan TİMAV Genel Kurul Başkanı Ecevit Öksüz, Yönetim Kurulu üyerinden hepsini aralarında görmek istediklerini belirterek, gelmeyenlere tessüflerini bildirdi. İnsanların çalışarak kazanamadıkları en kıymetli değerlerden biri olarak zamanı gösteren Öksüz, TİMAV olarak zamanlarını en kıymetli şekilde değerlendirdiklerini dile getirdi.
 
Öksüz,’’TİMAV’ın 8. Olağan kurulundayız. Yönetimi gençleştirmek  ve değerli ağabeylerimizin tecrübesinden faydalanmak amacıyla TİMAV’ın genel kuruluna geldik. Başaramadığımız birçok faaliyetler oldu. Şartlar ve imkanların elverdiği ölçüde vakfımızın kurumsal yapısını güçlendirdik. Komisyonlar kurduk ve tüm arkadaşlarımızla elimizi taşın altına koyduk’’ dedi.
 
TİMAV’ın problemlerine de değinen Öksüz, kaynak sorunlarının olduğunu ve herhangi bir kaynağa sahip olmadıklarını ifade etti. Öksüz ayrıca üyelerle birlikte İmam Hatip mezunu işadamlarını dolaştıklarını ve desteklerini rica ettiklerini belirtti. 
 
 TİMAV’ın amacına vurgu yapan Öksüz, lobi faaliyetleri, kamuoyunu etkilemek  ve İmam Hatip Liseleri hakkında oluşan olumsuz düşünceleri gidermek olduğunun altını çizdi.
Eğitim-Bir-Sen Başkanı Latif Selvi, Konya’nın en seçkin topluluğuyla birlikte olduklarını söyledi. Zorluklarla mücadele ederek, büyük başarılara imza atıldığını söyleyen  Selvi, İmam Hatip’lilerden nice nesillerin yetişeceğini ve bütün güçleriyle bunun için çalışacaklarını dile getirdi.
 
Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, İstiklal  Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un ‘Asım’ın Nesli’ diye bir ideal nesilden bahsettiğini  ve o neslin şahsında gençlere nasihatte bulunduğunu ifade etti. Şair Akif’e göre, memleketin yücelmesi için iki önemli şartın olduğunu söyleyen Özbuğday, şartların da marifet ve fazilet olduğunun altını çizdi.
 
Konya milletvekillerinden Ali Öztürk ise, İmam Hatiplilerin toplumun temel harçlarından bir tanesi  olduğunu, toplumun sıkıntılarına duyarlı bir vakıf ve camia olarak İmam hatiplilerin yarılar için toplumu hazırlamaları gerektiğini vurguladı.
 
Konya milletvekillerinden Ahmet Büyükakkaşlar,  28 Şubat sürecinde TİMAV çalışanlarının İmam hatipler kapanmasın diye köy köy, ev ev dolaştığını dile getirirken,  onlara minnet borçlu olduklarının altını çizdi.
 
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA