• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAV YENİ EĞİTİM SİSTEMİNİ ANLATIYOR
17 Mart 2014 Pazartesi 16:36

TİMAV YENİ EĞİTİM SİSTEMİNİ ANLATIYOR

Türkiye İmam Hatiplier Vakfı (TİMAV) 18 Mart Salı günü Van’da iki farklı programa imza atıyor.
Van Valiliği, TİMAV ve VİMDER (Van İmam Hatipliler Derneği) tarafından organize edilen programlarda yeni eğitim sistemi ve İmam Hatip Okulları anlatılacak. İlk program olan “Yeni Eğitim Sistemi ve İHL’ler” konulu panel, saat 14.00’te Van İmam Hatip Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Oturum başkanlığını Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şakir Gözütok’un yapacağı panelde MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük’ün “Yeni eğitim Sistemi ve 4+4+4”, S.Ü. Sosyoloji bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Özensel’in “İmam Hatip Okullarının Toplumsal Karşılığı ve Önemi”, NEÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muhiddin Okumuşlar ise “İmam Hatip Okulları Müfredatı ve Din Eğitimi” konulu sunumlarını gerçekleştirecekler. Panele ayrıca Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın da katılması bekleniyor.
Aynı gün akşam saat 19.00’da Anadolu Öğretmen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek “İHL Gecesi”nde ise panel ve konser programı icra edilecek. Gündüz yapılan panelin özet sunumlarının yapılacağı programda sevilen ezgi sanatçısı Mustafa Cihat ve ekibi de sahne alacak. Ayrıca akşamki programa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılması bekleniyor.
TİMAV’ın Van Valiliği ve VİMDER ile ortaklaşa düzenleyeceği programlar hakkında bilgi veren TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz: “Yeni eğitim sistemi’nin (4+4+4) bazı bölgelerimizde yeteri kadar bilinmediği, yeni sistem içerisinde İmam Hatip okullarının önemi, müfredatı ve sosyal gerçekliğinin de yeteri kadar anlaşılmadığı gözlemlenmiştir. Bu çerçevede Van Valiliğimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde vakfımız, VİMDER ve Van Valiliği ile ortaklaşa bir program tertip edilmesi tarafımızdan planlanmıştır. Düzenlenecek programların Van’da yeni eğitim sisteminin anlaşılması ve İmam Hatip Okullarının öneminin ortaya konması açısından verimli bir ortam oluşturacağını ümit ediyoruz. Aynı zamanda düzenleyeceğimiz panel ve İHL Gecesi’nin, son dönemde Konya-Van arasında pek çok alanda gerçekleştirilen işbirliğine katkı sağlayacağını ve Konya-Van kardeşlik projesine de hizmet edeceğini düşünüyoruz” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA