• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİMAV Vanlı öğrencilere kucak açtı
16 Kasım 2011 Çarşamba 18:36

TİMAV Vanlı öğrencilere kucak açtı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Depremzede İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Kucak Açtı.

 

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)   Depremzede İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine  Kucak Açtı.
 
Van'da meydan gelen deprem sonrasında okulları ağır hasar gören öğrencilerden bir kısmı Konya’ya getirilerek, Karatay Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim öğretime başladılar.
 
TİMAV, Van’da depremlerden sonra okulları ağır hasar gören İmam Hatip Lisesi öğrencilerden bir kısmını Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Okul müdürleri ve ilgili  dernek yöneticileriyle yapılan temaslar sonucunda Konya’ya getirerek tekrar eğitime başlamalarını sağladı.
 
TİMAV Genel Başkanı A.Ecevit Öksüz, Deprem bölgesinde soğuk hava ve fiziki şartlardan dolayı eğitimin henüz başlamadığını ancak  Konya’nın her zamanki misafirperverliği ile deprem bölgesinden gelecek öğrencilere her türlü desteği vermeye hazır olunduğunu söyledi.
Bölgede yaşanan depremin eğitim camiasını derinden etkilediğini, hem öğretmen hem de öğrencilerin ciddi mağduriyet içinde olduğunu gördüklerini ifade eden Başkan Öksüz şunları söyledi; “Bu sıkıntılı süreçte Konya’ya gelmek isteyen İmam Hatip Lisesi öğrencilerin hepsine kapılarımız açık. Bu konuda tüm imkanları seferber ederek gerek okul gerekse yurtlarda depremden gelecek öğrencilere kendi evlerindeki sıcaklığı yaşatmak istiyoruz. Bu zor şartlar altında öğrencilerimize sahip çıkmak  biz İmam Hatiplere düşen en büyük görevlerden biridir. Van’daki kardeşlerimizin  rahatsızlığını kalbimizin en derin yerlerinde hissetmemiz gerekmektedir. Bundan hareketle depremin hemen akabinde TİMAV olarak Van  Erciş İmam Hatip Lisesi idaresiyle ve Van İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları dernek Başkanı İbrahim Altıok ile irtibata geçerek oradaki okulların kullanılabilirlik   durumları ve öğrencilerimiz hakkında bilgi edinilmiş ve kendilerine adet belirtmeksizin, gönderilecek öğrencilerin tüm maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanarak Konya’mızda eğitim öğretime devam etmelerinin sağlanabileceği beyan ettik. Yardıma ihtiyacı olan her öğrencinin bu dönemde yanında olacağız”
 
Deprem bölgesinden şuana kadar dört öğrencinin Konya’ya gelip kayıtlarının yaptırıldığını ifade eden Ecevit Öksüz, Mevlana İmam Hatip Lisesi’ne kayıt yaptırılan öğrencilerin Konya’yı kendi evleri gibi görmeleri konusunda okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin azami gayret göstermelerinin de ayrıca mutluluk verici olduğunu  belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terör örgütü tarafından İmam Hatip lisesi yurtlarının yakıldığını da hatırlatan Başkan Öksüz, “Biz, bu ülkenin her insanı için aynı duyguları ve hassasiyeti gösterirken, bölücü unsurların o bölgede insanlarımızı etnik ayrımcılığa iterek nasıl bir menfaat içinde olduğunu şimdilerde daha net olarak görmekteyiz. Bu bağlamda bölge halkının, bu kışkırtıcı hareketlere itibar etmemesini ve terör örgütünün bölge halkının temsilcisi olmadığını hissettirmesini çok önemsiyoruz”

 
TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim komisyon Başkanı  Mehmet Erdoğdu ise Van’dan Konya’ya ilk öğrenci grubunun geçtiğimiz günlerde geldiğini, bu isimlerden Yusuf Tut, Mehmet Can Ağaç, Serivan Çelen ve Ömer Çelen olduğunu, bu isimlerin Mevlana İHL’de 9 ila 11. sınıfa kayıt yaptırıldığını, Konyalı yardımseverlerin bu öğrencilere sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA