• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THYde uçuşlar iptal edildi
29 Mayıs 2012 Salı 11:55

THY'de uçuşlar iptal edildi

Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin bugün TBMMnin gündemine geleceği haberi üzerine Türk Hava Yollarında görevli kabin memurunun Atatürk Havalimanında gerçekleştirdiği eylem...

Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin bugün TBMM’nin gündemine geleceği haberi üzerine Türk Hava Yolları’nda görevli kabin memurunun Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği eylem devam ediyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden alınan bilgiye göre toplam 104 sefer iptal edildi, onlarca seferde de gecikme yaşanıyor. Söz konusu iptal ve gecikmelerin önemli bir kısmı THY'ye ait.


Havacılık iş koluna getirilen grev yasağının TBMM gündemine geleceği haberi üzerine çok sayıda THY'de görevli kabin memuru Atatürk Havalimanı'nda gece saatlerinde toplandı. Bazı kabin memurları uçuşa giden arkadaşlarını engellemek için uzun süre uğraştı.

EYLEM YAPAN KABİN MEMURLARI İLE UÇUŞA GİDEN ARKADAŞLARI ARASINDA GERGİNLİK
 
Sabah saatlerinden itibaren ise Atatürk Havalimanı’nda toplanan THY’de görevli kabin memurlarına destek olarak Türk Hava Yolları Teknik A.Ş çalışanlarından 200 kişilik bir grup iş bırakarak eyleme katıldı.  Sloganlarla kabin ekiplerinin eylemlerine destek olan teknik ekip çalışanları Atatürk Havalimanı’nda geliş katında toplandı. Eylem nedeniyle havalimanına çok sayıda çevik kuvvet ekibi yönlendirildi.

THY ÇALIŞANLARINI GREV KONUSUNDA UYARDI

Hava-İş’in dün açıkladığı iş yavaşlatma çağrısı üzerine bir açıklama yapan THY, çalışanlarını bu konuda uyararak, "İş bırakma veya iş yavaşlatma ile bu sonucu doğuran benzer yasadışı davranışların 2822 sayılı kanunun 45 ve 70 inci maddeleri gereğince getirilen yaptırımlar hatırlatılarak 'Hiç bir tazminat ödenmeksizin işten çıkartılma, işverenin uğrayacağı zararın tahsil edilmesi, ağır para cezası ile mahkumiyet ile sonuçlanacağı' konusunda sizleri bilgilendirmekte fayda görüyoruz" denilerek THY çalışanlarının görev ve sorumluluklarının farkında olduğuna ve bilinçli olarak çalıştığı kuruma zarar verecek herhangi bir davranış sergilemeyeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin açıklamasına göre iç ve dış hatlarda toplam 104 sefer iptal edildi. Onlarca sefer de gecikmeli olarak yapılacak. Hangi seferlerin iptal edildiği veya gecikme yaşandığına ilişkin bilgiler Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin internet sitesinden edinilebiliyor.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA