• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terörle mücadelede taviz vermeyiz
26 Eylül 2011 Pazartesi 13:18

Terörle mücadelede taviz vermeyiz

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, terör olaylarına değinirken

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, terör olaylarına değinirken, “Ne özgürlüklerden ne de terör ile mücadelemizden taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.
 AK Parti Konya İl Başkanlığı 26. Danışma Meclisi toplantılarında sona doğru yaklaşıyor. İlçelerin organizasyonuyla gerçekleştirilen danışma meclisi toplantıları çerçevesinde Ereğli, Emirgazi ve Halkapınar  Ak Parti ilçe teşkilat mensupları bir araya geldi. Yüksek katılımın gerçekleştiği danışma meclisi toplantılarında sorun ve öneriler paylaşıldı. Toplantılara AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, 22. ve 23. Dönem Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Yazlık, Hasan Hüseyin Karapınar, Yusuf Uçar ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Sorgun: “Terörü kökten çözeceğiz”

Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen 26. Danışma meclisi toplantısında koordinatörlük görevini AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Acar yürüttü. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, dünya ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin bölgede yaşanan gelişmelere sessiz kalmadığı gibi terör meselesinin çözümü noktasında da kararlı adımlar attığını vurgulayan Başkan Sorgun, “Terör örgütünün içeriden ve dışarıdan beslendiğini artık çok iyi biliyoruz. Biz, halkımızın güvenliği için mücadelemizi vereceğiz. Ne insan hakları ve özgürlüklerinden taviz vereceğiz ne de mücadelemizden. Terör sorunun kökten çözülmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi. Türkiye’nin mazlum halkların ızdırabına sessiz kalmayan bir ülke olduğunu ifade eden Başkan Sorgun, demokrasi ve insan haklarını gözetmeyen bir yönetimin her zaman yıkılmaya mahkum olacağını dile getirdi. Artık birçok ülkenin Türkiye’yi örnek aldığını belirten Başkan Sorgun,” Gerek Ortadoğu, Afrika ve gerekse Balkan ülkelerinin başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Dış İşleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu örnek aldığına şahit oluyoruz. Mazlumun sesi olmak ve bunu içtenlikle yapmak taşı bile yerinden oynatmaya yetiyor. Bir zamanlar ismini bile birçok ülkenin bilmediği Türkiye’yi tüm dünya takip ediyor” diye konuştu.
 
AK Parti İl Yönetim Kurulu Mehmet Önal’ın koordinatörlüğü’nde Emirgazi ilçesinde devam eden Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, sağlık alanında yapılan icraatlardan bahsetti.  Gerçekleştirilen hizmetlerin 2002 yılı öncesiyle mukayese edilemeyeceğini ifade eden Dr. Baloğlu, “ AK Parti hükümeti olarak sağlık alanın da çok büyük atılımlar yaptık. Artık bu gerçek herkes tarafından kabul ediliyor. Hatta kabul edilmekten de öte itiraf ediliyor. Eskiden, Türkiye’den yurt dışına hasta giderdi. Ama artık tersi oldu, yurt dışından hastalar tedavi olmak için ülkemizi tercih ediyor. Bunlar son derece gurur verici gelişmelerdir” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Özöğür koordinatörlüğü’nde Halkapınar ilçesinde yapılan 26. Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Yusuf Uçar, Türkiye’nin değişen vizyonuna işaret etti. Halkıyla hemhal olan, hizmet üreten, dünyada söz sahibi olan bir ülkenin vatandaşı ve Türkiye’yi bu seviyeye getiren bir partinin mensubu oldukları için gurur duyduklarını belirten Uçar,  Türkiye’nin daha da büyük adımlar atmaya hazırlandığını kaydetti. 
 
 Uçar, “Bize düşen görev, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği istikamette emin adımlarla yürümektir. Vazifemizi yerine getirirken, Başbakanımız’ın gece gündüz demeden çalıştığını anbean hatırlamamız gerekiyor. Kucaklayıcı tavrımızı herkese göstererek, birlik ve beraberlik şuurunu asla kaybetmemeliyiz”  ifadelerini kullandı.  Toplantının dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA