• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Termiye çayı ıslah çalışmaları devam ediyor
23 Ağustos 2011 Salı 17:41

Termiye çayı ıslah çalışmaları devam ediyor

Beyşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında başlatılan ve ilk iki etabı tamamlanan Termiye çayı ıslah çalışmalarının son bölümü olan üçüncü etabında çalışmalar hız kesmeden sürüyor.
Beyşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında başlatılan ve ilk iki etabı tamamlanan Termiye çayı ıslah çalışmalarının son bölümü olan üçüncü etabında çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Termiye çayında devam eden çalışma ile ilgili bilgi veren Beyşehir Belediye Başkanı İzzet  Taşçı, Beyşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ), 4.Bölge Müdürlüğü'nün 2009 yılından bu yana müşterek olarak yürüttüğü ıslah çalışmalarında artık sona yaklaşıldığını söyledi.

Beyşehir’de yıllardır ıslah edilmeyi bekleyen Termiye çayına göreve geldikleri günden itibaren el attıklarını hatırlatan Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı; “Hatırlarsanız termiye çayı ve çevresi çok değil iki yıl öncesine kadar atıl bir görüntü içerisindeydi. Çayın içi ve çevresi çöp yığınları ile dolu vatandaşlar çaydan karşıdan karşıya geçerken büyük zorluklar yaşıyor, ciddi bir görüntü kirliliğine neden oluyordu. Bu kanayan yaraya Devlet Su İşleri (DSİ), 4.Bölge Müdürlüğü'nün de katkıları ile neşter vurduk. Şuan ilk iki etabı biten termiye çayı bölgenin çehresini tamamen değiştirdi. Ben sık sık bunu tekrar ediyorum. Termiye çayı Beyşehir’in altın bir gerdanlığı oldu diyorum. Bunu yalnız ben değil çalışmamızı gören tüm hemşehrilerimiz söylüyor.Şuan içinde Ravza Camii’nden Beyşehir Gölüne kadar olan üçüncü etapta da yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Zemin betonu ve perde beton çalışmaları sürüyor. Ardından imarda gözüken yolarlıda açarak çay kıysında düzenleme yapacağız. İnşallah bu çalışma sezonu sonunda termiye çayı ıslah çalışmalarımız sona ermiş olacak” dedi.

Termiye çayının ıslah çalışmalarının sona ermesinin ardından bölgenin tamamen cazibe merkezi haline geleceğini de sözlerine ekleyen Başkan Taşcı; “beyşehir’in geleceğini belirleyecek çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.Biz çalışmaktan yorulmayacağız sloganı ile yola çıktık. Çok şükür şuana kadar iki yılda çok önemli mesafeler kat ettik” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA