• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tercihte bulunacak öğrencilere dekandan uyarı
23 Temmuz 2012 Pazartesi 12:01

Tercihte bulunacak öğrencilere dekandan uyarı

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, LYSyi kazanan öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak, öğrencilere tercih yaparken çok dikkatli olmaları gerektiği...
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı,  LYS’yi kazanan öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak, öğrencilere tercih yaparken çok dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
 
 Eğitimin hayat boyu devam ettiğini, öğrencilerin kazandıkları okulda alacakları eğitimin, hayat boyu süren eğitimin önemli bir parçası olduğunu belirten Prof. Dr. Sarı, “Bu süreçte elde edilen kazanımlar, sonraki süreci de önemli ölçüde etkileyecektir. Gittiğiniz okulun bulunduğu şehir, sosyal ortam, okulun fiziki yapısı, teknolojik donanım ve eğitim kadrosu çok önemlidir. Sadece tercih kılavuzunda göz gezdirerek, okulla ve üniversiteyle ilgili hiç araştırma yapmadan tercih listenizi hazırlamanız, beklentilerinizi tam olarak karşılamayacak bir adım olabilir. Çok iyi düşünerek, ince eleyip sık dokuyarak, öğretmenleriniz ve ailelerinizle karşılıkla fikir alışverişi içinde üniversitenizi ve fakültenizi belirleyin.” dedi.
Lisans yerleştirme sınavında başarı gösteren bütün öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Sarı, “Çok sıkı bir çalışma temposunun ardından lisans yerleştirme sınavında başarı gösteren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Şimdi tercih dönemi başladı ve umarım tüm gençlerimiz istedikleri lisans ya da ön lisans programlarını kazanır ve gittikleri okullarda da başarılarının devam ettirirler.” diye konuştu.
 
“Fakülte ve Hastanemiz Geleceğin Hekimleri Öğrencilerimiz İçin Var”
 
Selçuk Üniversitesi’nin 37 yıllık geçmişiyle ülkemizin eski üniversitelerinden biri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Sarı, “Bölündükçe büyüyen ve bağrından pek çok üniversiteyi çıkaran Selçuk Üniversitesi 70.000 civarındaki öğrencisiyle ülkemizin önemli bir değeridir. Bu büyük üniversitenin büyük fakültelerinden biri de Selçuklu Tıp Fakültesi’dir. Tıp Fakültemizin hastanesi ülkemizin en büyük hastanelerinden biridir. Fiziki imkanlarımızın yanında güçlü eğitim kadromuz ile de geleceğin hekimlerine imkanlar sunma arzusundayız. Prensibimiz öğrenci odaklılıktır. Bu fakülte ve hastanemiz geleceğin hekimleri olan öğrencilerimizin için vardır.” dedi.
 
“Tercih Dönemi Boyunca Öğrencilerimize Desteğe Hazırız”
 
Prof. Dr. Sarı, bu yıl ders müfredatlarını yenilediklerini belirterek, “Eğitim anlayışımızın en önemli gayesi iyi bir hekim yetiştirmektir. Sizleri, Alaeddin Keykubat Kampüsü’nün sosyal imkanları içerisinde, büyük bir fakültede, iyi bir eğitim kadrosunun gözetiminde eğitim almaya davet ediyorum. Selçuklu Tıp Fakültesi ya da tıp eğitimi ile ilgili her türlü sorunuzu fakülte dekanı olarak ben, dekan yardımcılarım ve koordinatörlerimiz cevaplamaya hazırız. Tercih dönemi boyunca sizleri fakültemize bekler, tıp eğitimi ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA