• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teknoloji şirketleri fark atacak
05 Ekim 2011 Çarşamba 13:42

Teknoloji şirketleri fark atacak

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, akıllı, rekabetçi, verimli bir şirket olmak için teknolojiyi ve
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, akıllı, rekabetçi, verimli bir şirket olmak için teknolojiyi ve mobil iletişimin sunduğu olanakları iş süreçlerine entegre edecek şirketlerin, zaman içerisinde fark yaratacağını söyledi.
     Ciliv, Turkcell'in şirketlerin iş yapış biçimlerine katkı sağlamak ve karlılıklarını artırmak amacıyla başlattığı ''MobilŞirket'' vizyonunu anlatmak üzere çıktığı Anadolu turunun, Konya toplantısına katıldı.
     Ciliv, Konya Dedeman Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, küresel rekabet için mobil teknolojinin şart olduğunu belirtti.
     Turkcell'li olmayı tercih eden şirketlerin başarısına daha fazla katkıda bulunmak için yeni bir vizyon geliştirerek Turkcell MobilŞirket'i hayata geçirdiklerini anlatan Ciliv, ''Önümüzdeki 1 yıl içinde şirketlerimize mobil iletişimin sağladığı olanakları tanıtmak ve danışmanlık vererek yaşayacakları teknolojik dönüşümü kolaylaştırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz'' dedi.
     Türkiye'de, 2015'te küresel düzeyde rekabet edecek birçok şirketin çıkabileceğine inandıklarını dile getiren Ciliv, ''Çevik, akıllı, rekabetçi, verimli bir şirket olmak için teknolojiyi ve mobil iletişimin sunduğu olanakları iş süreçlerine entegre edecek şirketlerin, zaman içerisinde nasıl fark yarattıklarını hep beraber göreceğiz'' diye konuştu.
     Türk vatandaşlarının bilgiye teknolojiye artık daha rahat ulaşabildiğini savunan Ciliv, proje kapsamında Türkiye genelinde toplam 14 ili gezeceklerini, Konya'nın ardından Kayseri'de toplantı gerçekleştireceklerini açıkladı.
    
     -''Rakiplerimizden iki kat fazla yatırım yapıyoruz''-
    
     Turkcell'in, Türkiye'deki rakiplerine göre iki kat daha fazla yatırım yaptığını ileri süren Ciliv, 2008 ve 2009 yıllarındaki ekonomik krizde dünyadaki birçok bankanın battığını, ancak kendilerinin 3G teknolojisine yatırım yaptığını vurguladı.
     3 yılda Türkiye'nin dört bir yanında 28 bin kilometreye yakın fiber optik ağ oluşturduklarına dikkati çeken Ciliv, şunları kaydetti:
     ''Birçok çıkıştan hem doğuya hem batıya bağlanan bir ağ oluşturduk. İpek Yolu'nu tekrar Türkiye'den geçirir hale geldik. Avrupa'yı Asya'ya bağlayan internetin altyapısını sağlayan kablolar Akdeniz'den geçiyordu. O altyapı artık Türkiye'den geçiyor. Bunun Türkiye'ye çok büyük faydası olacak. Avrupa'da bizim kadar başarılı olan bir operatör yok.''
     Toplantıda Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahir Şahin, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Turkcell Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da birer konuşma yaptı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA