• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tek caddede çift uygulama
04 Ekim 2010 Pazartesi 22:58

Tek caddede çift uygulama

Cem Sultan Caddesinde esnaf yolun tek yön olması için 5 yıldır mücadele ederken cadde üzerinde onlarca iş yeri kapandı. Cadde üzerinde bir yanda araçlar kaldırımı işgal ederken, aynı caddenin 50
Konya’nın Merkez Selçuklu İlçesi Beyazıt Mahallesi’nde bulunan ve Konya’nın en işlek caddeleri arasında yer alan Cem Sultan Caddesi’nde trafik sıkıntısı esnafın kepenk kapatmasına neden oluyor. Vatan Caddesi ile Anıt bölgesini birbirine bağlayan ve Mareşal Mustafa Kemal İlkokulu’nun da yer aldığı Cem Sultan Caddesi’nde esnaf yolun tek yön olması için 5 yıldır mücadele ederken bugüne kadar onlarca iş yeri kapandı, birçoğu da cadde yüzünden iş yapamaz hale geldi.
 
 TEK YOL İKİ UYGULAMA
 
 Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu önünde araçlar kaldırımın üstüne park ederek yaya trafiğini olumsuz etkilerken 50 metre ilerde trafik polislerinin yolun kenarına park eden araçlara sürekli ceza yazmasına da bir anlam verilemiyor. Yolun eskisi gibi tek yön olması gerektiğini belirten bölge halkı ve esnaf, belediyenin kendilerine 5 yıldır çözül bulamamasından şikayet etti. Caddenin tek yön olması için 5 yıldır belediyeye dilekçe veren esnaf, bu yıl da 31 işyeri sahibinin imza ve kaşesi bulunan dilekçeyi çözüm bulunması için belediyeye verecek.
 
 CADDE TEK YÖN OLSUN
 
 Beyazıt Mahallesi Cem Sultan Caddesi’nin çift yön olmasından dolayı trafik yoğunluğundan caddenin her iki yönünde bulunan esnafın büyük sıkıntı çektiğini söyleyen bölge esnaflarından Fatih Dişçi, yolun eskisi gibi tek yön olmasını istediklerini söyledi. Trafiğin esnafın işlerini durma noktasına getirdiğini ve yolun dar olmasından dolayı araçların uzun kuyruklar oluşturduklarını belirten Dişçi, “Araçlar yolun dar olmasından dolayı trafiği sıkıştırıyor. Yol iki yönlü fakat Anıt ve Yeni Yol güzergahı kalabalık olmasına rağmen diğer taraftan araç dahi geçmiyor” dedi.
 
 KARŞIDAN ARAÇ BİLE GEÇMİYOR
 
 Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu önünde tek yön olan trafiğin Cem Sultan Caddesi’nin devamında da tek yön olması gerektiğini belirten Fatih Pastanesi İşletmecisi Hasan Hezer ise, “Trafik Vatan Caddesi’nden Yeni Yol-Anıt tarafına akıyor. Bizim bulunduğumuz bölgede yolun çift taraflı olması sıkıntı yaratıyor. Anıt tarafına giden yol kalabalıkken diğer yönde tek bir araç bile yok. Müşterilerimiz kalabalık nedeniyle araçlarını park edemiyor, etse bile ceza geliyor. Oysa Mareşal’in önünde araçlar kaldırımın üstüne park ediyor ve ceza almıyorlar” diye konuştu.
 
 ESNAF SORUNUNA ÇARE ARIYOR
 
 Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu önünde araçların kaldırım üzerine park ederek yaya trafiğini olumsuz etkilediğini fakat 50 metre ileride trafiğin yol kenarındaki tüm araçlara ceza kestiğini söyleyen esnaf Mümin Alper de, rahatsızlığını dile getirdi. Uygulamanın ve yolun çift yönlü olmasından dolayı büyük sıkıntı yaşandığını belirten Alper, “Dilekçe gönderdik, imza topladık fakat sorunumuza çare bulunmadı. Cadde üzerinde esnaf kepenk kapatmaya, dükkanlarını başka bölgelere taşımaya başladı. Durum böyle devam ederse birçok iş yeri kapanacak. Acilen çözüm bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA