• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tecrübelerinizi öğrencilerle paylaşılmalısınız
07 Ocak 2013 Pazartesi 11:30

Tecrübelerinizi öğrencilerle paylaşılmalısınız

Meram Gaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Ertaş, Selçuk Üniversitesi Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle yaptığı söyleşinin ardından Selçuk Üniversitesi Rektörü...
Meram Gaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Ertaş, Selçuk Üniversitesi Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle yaptığı söyleşinin ardından Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti. Teorik bilginin yanı sıra iş yaşamına ilişkin pratik bilgiye de önemi verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Kentimizdeki işadamlarımıza çağrı yapıyorum. Mesleki tecrübelerinizi öğrencilerle paylaşmalısınız. Tecrübe paylaşımı noktasında her türlü fırsatı kendilerine vereceğimizi buradan açıkça duyurmak istiyorum.” dedi.
Öğrencilerle bir araya gelmekten ayrı bir memnuniyet duyduğunu söyleyen Feyzullah Ertaş, “İş hayatında pek çok zorlu yoldan geçtim. Bugüne kadar iş hayatımda edindiğim tecrübeleri öğrencilerle paylaşma kararı aldım. İstiyorum ki öğrencilerimiz derslerde aldıkları teorik bilgilerin yanında meslek hayatının gerektirdiği pratik bilgileri de alsınlar. Üniversitelerde öğrencilere doğaçlama olarak gördüklerimi anlatıyorum ve bundan da çok mutlu oluyorum. Benim de en önemli sosyal sorumluluğum öğrencilerle tecrübelerimi paylaşmaktır. Bizlerden duyduklarıyla henüz başlamadıkları iş yaşamı hakkında fikir sahibi olarak mezun olacaklar. Söyleşilerimizde bize destek verdiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim.”dedi. 
Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Kentimizdeki işadamlarımızın öğrencilerimizle buluşup tecrübelerini paylaşmaları bizler için çok önemli. Günümüzde istişare etmek, değerlendirme ve karşılaştırma yapmak zorunluluk. Öğrencilik sadece okulda anlatılan derslerle sınırlı kalmamalı. İşadamlarımızın tecrübeleri öğrencilerimizin meslek hayatı için faydalı olacaktır. Bu konuda kentimizdeki işadamlarımıza buradan çağrı yapıyorum. Tecrübe paylaşımı noktasında her türlü fırsatı kendilerine vereceğimizi duyurmak istiyorum. Çünkü Selçuk Üniversitesi Konya ve çevresinin en önemli markasıdır. O zaman bu marka için hepimizin üzerine önemli bir görev düşüyor. Bu sorumluluk sadece Selçuk Üniversitesi yöneticilerine ve çalışanlarına değil bizim tüm paydaşlarımıza düşüyor. Değerli işadamlarımız da bizim önemli bir paydaşımızdır.” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA