• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEBAD 9 yaşında
06 Mart 2013 Çarşamba 11:00

TEBAD 9 yaşında

Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalının kuruluşunun 9.yıl dönümü kutlandı.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Toplantı Salonu’nda Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı (TEBAD) kuruluşunun 9. yıl dönümü ile ilgili bir program düzenlendi. Programa Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hamdi Arbağ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Eğitimi ve Bilişim Anabilim Dalı (TEBAD) Başkanı Doç. Dr. Nazan Karaoğlu, Dekan Yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı.
Program TEBAD’ın kuruluşunun 9. yıl dönümü için hazırlanan pastayı Rektör Prof Dr Muzaffer Şeker’in kesmesiyle başladı. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Rektör Şeker, “Aslında bütün anlatılan konular aynıdır, bilgiler aynıdır, fakat anlatma metotları farklıdır. İşte bu noktada TEBAD Meram Tıp Fakültesinde senkronu sağlamak için kurulmuştur. Bilgiler aynı, yöntem farklı olmalı fakat yöntemin farklı olmasının sınırı da olmalı. Yöntemin sürekli değişmesi yerine eğitim metodunda bir standart sağlanmalıdır. Yoksa eğitimde alerji oluyor. Uygulayıcılar çok önemli. Başta İbn-i Sina olmak üzere varoluşumuzdaki atalarımızın kodlarından bize aktarılan birikimler var. Yeni sistemleri bu birikimlerle harmanlayarak aktarmalıyız. Bunun hem hastalığın tedavi süreci, hem tedavi yöntemi hem de öğrencilerimizin bütün alanlarda kendisini sağlıklı yetiştirmesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Prof. Dr. Şeker’in konuşmasının ardından TEBAD tarafından düzenlenen Temel Probleme Dayalı Öğrenim (PDÖ-12) Kursuna geçildi. NEÜ Meram Tıp Fakültesi TEBAD Başkanı Doç. Dr. Nazan Karaoğlu; Tıp Eğitiminde PDÖ-Meram Tıp Fakültesinde PDÖ Uygulaması Nasıl Yürütülmektedir, PDÖ Yöneticisinden Beklenenler, DPÖ’de Senaryo Yazımı konularında kursa katılan öğretim üyelerine seminer verdi. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA