• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TBMM üstün hizmet ödülleri sahiplerini buldu
13 Temmuz 2009 Pazartesi 17:46

TBMM üstün hizmet ödülleri sahiplerini buldu

TBMM Üstün Hizmet Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Konya'dan iki kişi ödüle layık görüldü.
TBMM Üstün Hizmet Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl 4. kez verilen Üstün Hizmet Ödülleri, 62'si şahıs, 6'sı dernek ve vakıf olmak üzere toplan 68 sivil toplum örgütü ve şahsa verildi.
 
 TBMM Üstün Hizmet Ödülleri, TBMM'de bakanların ve milletvekillerinin katıldığı törenle sahiplerini buldu. Törende konuşan TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin çeşitli illerinde milletine, ülkesine, şehrine hizmet etmiş 68 kişi, dernek, vakıf ve sivil toplum örgütüne TBMM Üstün Hizmet Ödülü verildiğini söyledi. Bugünkü törenin, değerli hayırseverlerin ve seçkin sivil toplum örgütlerinin toplumsal sorumluluk bilinciyle üstlendikleri rollere devlet ve toplum olarak duyulan saygının ve minnettarlığın ifadesi olduğunu belirten Toptan, "Millete hizmeti çok faziletli ve erdemli olarak kabul etmiş bir kültürün evlatlarıyız. Başkalarının dertleriyle dertlenmek, komşusunu düşünmek, yetimi, aç ve fakiri gözetmek, eğitimi yüce bilmek ve toplumsal ilerlemeye katkı sağlamak gibi hasletler bizim millet olarak en temel özelliklerimizdir" dedi.
 
 Gençleri yetiştirebilmek ve geleceğe hazırlayabilmek için devletin var gücüyle çalıştığını ve bütçeden en büyük payı eğitimin aldığını ifade eden Toptan, şunları kaydetti: "Ancak bunlar yeterli gelmemektedir. İşte burada, sizin gibi değerli hayırseverler devreye girmektedir. Sizlerin başta eğitim ve sağlık olmak üzere çeşitli alanlarda yaptığınız hizmetler, Türkiye'ye güç vermektedir. Her okul, her yeni hizmet birimi, yeni bir umudun ve heyecanın doğuşu demektir. Her hizmet adımı eğitimsizliğin, mesleksizliğin ve işsizliğin yenilmesi demektir. Her adım, her çaba evlatlarımızın gözünde başarmaya dair bir ümit kıvılcımıdır. Böylesi çabaları artırmak zorundayız. Bizim daha çok hizmet gönüllüsüne, daha çok millet sevdalısına ihtiyacımız vardır."
 
 Milletten aldığı büyük sorumluluğun bilinciyle hareket eden TBMM'nin, böylesi yardım ve hizmet faaliyetleri içerisinde olan vatandaşları desteklediğini ifade eden Toptan, "Bu, Meclisimizle halkımızın, sivil toplum örgütlerimizin, iş çevreleri ve hamiyet sahibi vatandaşlarımızın kaynaşmasına dair güzel bir örnektir" diye konuştu.
 
 "Biz, halkın içinden çıkan milletvekillerimizin, demokrasimizin en önemli erki olan yasama kurumunun daima halkımızla yan yana ve iç içe olmasını istiyoruz" diyen Toptan, şöyle devam etti: "Böylesi bir yakınlık ve işbirliğinin birbirinin dilinden anlamayı, birbirinin derdiyle dertlenmeyi ve böylece toplumsal sorunlarımızın daha kolay bir şekilde çözülmesini sağlayacağını inanıyoruz. Meclisimiz halkımızın sorun ve sıkıntılarında daima başvurduğu ilk adres olmuş, milletvekillerimiz halkımızın içinde onların refah ve mutluluğu için çalışmışlardır. Bugün gerçekleştirdiğimiz ödül töreni de bu birlikteliğimizin, kaynaşma ve işbirliğinin önemli örneklerindendir. Burada en büyük pay hamiyet sahibi, hizmet gönüllüsü milletimiz için çalışan hayırseverlerimizindir. Onlar içlerindeki duyarlılık ve millet sevdasını hizmet meşalesine dönüştürmüşler, bütün topluma, kendilerinden sonraki kuşağa örnek olmuşlardır. O yüzden, kendilerine, örnek oldukları, öncülük ettikleri bu davranış ve hizmetler için minnet ve şükran borçluyuz. Ben hepimize örnek olan bu değerli insanlara, herkes adına teşekkür ediyorum. Milletimize hizmet için servetlerini, kazançlarını harcayan siz değerli insanlara bu ödülleri gururla ve onurla veriyoruz. Yaptığınız yardımların ne kadar değerli olduğunu, milletine hizmet edenlerin ne kadar ulvi insanlar olduğunu göstermek için, küçük ama anlamının büyük olduğunu düşündüğümüz bu ödülü sizlere takdim ediyoruz."
 
ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER
Toptan, konuşmasının ardından, ödül sahiplerine plaketlerini verdi. Toptan, yaklaşık 3 saat kürsüde kaldı.
 
 Bu yıl 4. kez verilen TBMM Üstün Hizmet Ödülleri, 62'si şahıs, 6'sı dernek ve vakıf olmak üzere toplam 68 sivil toplum örgütü ve şahsa verildi. Ödüle layık görülen kişi, dernek, vakıf ve sivil toplum örgütleri şunlar: "Dernek ve Vakıflar: Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Kadın ve Gençlik Platformu Derneği, Türkiye Yazarlar Birliği, Durmazlar Makina San.Tic.A.Ş., Yaran Kültürünü Yaşatma Derneği, Zihinsel Engelli Çocuklari Koruma Okullarını ve Yaşam Evlerini Yaptırma ve Yaşatma Derneği.
 
 Şahıslar: Adana-İsmail Hazar, Afyon-Ord.Prof.Dr. Oktay Tabasaran, Afyon-Ahmedi Salim Pancar, Ağrı-Hayrettin Atmaca, Aksaray-Hasan Hüseyin Ekecik, Antalya-Gülten Çağıran, Aydın-Muharrem Hilmi Kayhan, Aydın-Mücella Emgin, Balıkesir-Nuran Oğuz, Bilecik-Ömer Musaoğlu, Bolu-Ahmet Süreyya Astarcı, Burdur-Mehmet Cadıl, Denizli-Alptekin Akmansoy, Edirne-Faika-Makbule Raika Erkut Kardeşler, Erzincan-Ahmet Dumlu, Eskişehi-Firuz Kanatlı, Gaziantep-Muhterem Okutur, Giresun-Öner Hekim, Hatay-Bedii Sabuncu, İstanbul-Ahmet Hatipoğlu, İstanbul-Necmettin Bitlis, İstanbul-Dr. Gülsen Ataseven, İzmir-Selçuk Yaşar, İzmir-Nevzat Köseoğlu, İzmir-Prof. Dr. Onur Güntürkün, Kahramanmaraş-Rasim Özdenören, Kahramanmaraş-Yaşar Bilgin, Kahramanmaraş-Abdülkadir Kurtul, Kahramanmaraş M.Hanifi Öksüz, Karabük-Ecz. Hikmet Şeyhoğlu, Karabük-Muhittin Ünsal Tülbentçi, Karaman-Yılmaz Babaoğlu, Kayseri- Ahmet Koyuncu, Kayseri-Muammer Kocatürk, Kayseri-Saffet Aslan, Kırıkkale- Recep Uzelli, Kırşehir-Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü, Kilis-Rıfat Duran Kazancıoğlu, Kocaeli-Mehmet Sinan Dereli, Konya-Atalay Taşdiken, Konya-Mehmet Reha Kora, Kütahya-İsmet Güral, Kütahya-Nurullah Koyuncuoğlu, Kütahya-Ahmet Uluçay, Manisa-Hasan Ferdi Turgutlu, Manisa-Ahmet Nazif Zorlu, Mersin-Eyyüp Aygar, Muğla-Cemal Uslu, Muğla-Vural Öger, Niğde-Ferit Şahenk, Rize-Halit Cıngıllıoğlu, Sivas-Beşir Ayvazoğlu, Sivas-Sadık Özgür,Tekirdağ-Hacı Fahri Zümbül, Trabzon-İsminaz Kanca, Van-Haşmet Bedii Kürüm, Yalova-Macide Alp, Yozgat-Erdoğan Mustafa Akdağ, Zonguldak Ahmet Erdoğan, Zonguldak Rıfat Güpgüpoğlu, Zonguldak-Hikmet Ali Osman Odabaş, Zonguldak-İsmail Recai Şanlı."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA