• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşın altında elimizin olduğu belli olmalı
06 Eylül 2010 Pazartesi 14:52

Taşın altında elimizin olduğu belli olmalı

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanlığı, Konyada faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına iftar yemeği verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanlığı, Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına iftar yemeği verdi. İftarın ardından konuşan Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi referandum çalışmaları için; “Son güne kadar çaba sarf etmeliyiz. Elimizin taşın altında olması lazım” derken; AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü ise STK’ların bugüne kadar verdiği desteğe teşekkür etti ve söz konusu desteğin 12 Eylül’e kadar sürmesini istedi.

 AK Parti Konya İl Başkanlığı Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına iftar yemeği verdi. Gülbahçe’de düzenlenen iftar programına AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü ve Hüsnü Tuna’nın yanı sıra Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ile 40’ın üzerinde STK başkan ve temsilcisi katıldı.

 Sami Güçlü; “Desteklerinden dolayı STK’lara çok teşekkür ederim”

İftarın ardından davete icabet ettikleri için başta Konya STK İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi ve STK başkan ve temsilcilerine teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, referandum sürecinde büyük destekleri olan Konyalı STK’ları da takdir ettiklerini söyledi. Sami Güçlü konuşmasının devamında şunları dile getirdi; “Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Çok desteğinizi aldık almaya da devam ediyoruz. Bu sadece Anadolu’da olmadı. Yazılı ve görsel basında takip ettik. Zaten bu da gösteriyor ki topluma mal olmuş, doğru şeylerin destekçileri var. Dolayısıyla ben başkanınızın söylediklerine katılıyorum. Yani vicdani bir sorumluluk açısından sonuna kadar son güne kadar bir gayret içerisinde olmalıyız. Ama görünen o ki şehrimizde Konyamızda çok önemli gelişmeler var”

Latif Selvi; “Son güne kadar gayret içinde olmalıyız”

Güçlü’nün ardından konuşan Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi de referandum ve Anayasa Değişiklik Paketi’nin önemine değinen bir değerlendirme yaptı. Son 60 yılın demokratik kazanımlarının taçlanacağı bir dönemin başlangıcının kapısını aralayacak 12 Eylül’e çok fazla bir zaman kalmadığını hatırlatan Başkan Selvi; “STK’lar olarak hepiniz bugüne kadar çok gayret gösterdiniz. Kamuoyunda düşüncelerinizi paylaştınız. Ama her gün çok önemli. İnşallah son güne kadar hepimiz gayretimizin üzerine bir kat daha koyarak arzu ettiğimiz sonucu elde ederiz ve o hayırlı kapılanın açıldığı dönemi hep birlikte yaşamış oluruz” ifadelerini kullandı.

 Latif Selvi; “Taşın altında elimizin olduğu belli olmalı”

Konya’daki sivil toplum kuruluşlarının kendi aralarındaki çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Selvi, son gün dâhil, 12 Eylül de dahil olmak üzere herkesin özenli bir gayreti ortaya koyması gerektiğini dile getirdi. Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi; “Bunun şöyle bir anlamı var; şunu da yapsaydık diyebileceğimiz bir eksikliğimizin kalmaması gerekiyor. Çünkü bu siyasi partilerin seçimlerinden çok daha farklı bir boyutta. Tamamen bir ülke meselesi ve topyekûn herkesin bir meselesi olarak görmekteyiz. Bu meselenin ülkede çok önemli kapıları aralayacağını iyi biliyoruz. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız. Bu işin destekçisi değil taşın altında elimizin olduğu belli olmalı ve demeliyiz ki bu sürecin açılmasında biz de katkıda bulunduk. Bu başarıyı biz gerçekleştirdik diyebilmeliyiz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA