• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarlanın gerçek yıldızları
29 Kasım 2011 Salı 16:21

Tarlanın gerçek yıldızları

Türkiye'nin 34'üncü büyük sanayi kuruluşu Konya Şeker,reklam kampanyaları ile de fark yaratıyor.
12 Yılda tamamı özkaynaklardan 700 milyon dolarlık yatırım yaparak küresel bir sanayi şirketine dönüşen Türkiye'nin 34'üncü büyük sanayi kuruluşu Konya Şeker,reklam kampanyaları ile de fark yaratıyor.
 
Gerçek çiftçiler ve çocuklarının rol aldığı 6 farklı reklam filminde, Konya Şeker’in sahibi olan 900 bin çiftçinin zorlukları aşarak imkansızı başardığı anlatılıyor. Bütün ürünlerinde katkısız ve doğal üretim yaklaşımını benimseyen Konya Şeker, bu iddiasını reklamlarında şeker, çikolata, sıvı şeker, dondurulmuş patates, et-süt gibi ürünlerin üretiminde kullandığı tarımsal girdileri üreten gerçek çiftçileri oynatarak pekiştiriyor. Reklam filmlerinin finalinde ise film karelerinde görünen üreticinin Konya Şeker’in sahibi 900 bin çiftçiden sadece biri olduğu belirtiliyor.
 
Çekimlerin hem filmin çekildiği köy halkı için hem de Konya Şeker için çok heyecanlı geçtiğini belirten Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, “Reklam filmimizin senaryosu Konya Şeker’in başarı öyküsüyle şekillenmiş oldu. Ajansa verdiğimiz briefde ve gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Anadolu topraklarından yükselen ve Türkiye’nin 34. sanayi devi olan Konya Şeker’in nasıl bu günlere geldiği üzerine yoğunlaştık.
 
Çıkan mesaj tekti, Konya Şeker imkânsızı başarmıştı ve ajansımızda bu mesaj üzerinden reklam filmimizi kurguladı. Reklam filminin çekimleri ise oldukça heyecanlıydı. Reklamda gerçek çiftçilerin yer alması bizim için özellikle büyük önem taşıyor. Zira onlar Konya Şeker’in sahibi, Konya Şeker’in başarısının altına desteği, emeği ile alın teri ile imza atan 900 bin çiftçiyi temsil ediyorlar. Hiçbir oyunculuk deneyimi olmamasına rağmen bizim mesajımızı en doğru onların vereceğine inandığımız için gerçek çiftçiler reklam yıldızlarımız oldu.
 
Çekimler muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Çekimlerin yapıldığı Konya’nın Yeşildere köyümüzün sakinleri çekimler boyunca bizlere yardımcı olabilmek için elinden gelen gayreti gösterdi ve onların büyük emeği ile bu reklam filmleri oluşturuldu” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA