• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım’da dev ortaklık
05 Nisan 2009 Pazar 16:10

Tarım’da dev ortaklık

Türkiyenin en büyük iki çiftçi kuruluşu Pankobirlik ve Tarım Kredi Kooperatifleri bir araya gelerek tarihi bir anlaşmaya imza attılar.

 

Türkiye’nin en büyük iki çiftçi kuruluşu Pankobirlik ve Tarım Kredi Kooperatifleri bir araya gelerek tarihi bir anlaşmaya imza attılar. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırımın katıldığı törende bundan sonra ortak hareket edilme kararı alındı. Törende Konuşan Bedrettin Yıldırım Pankobirlik’in Recep Konuk önderliğinde çok başarılı çalışmalara imza attığını belirterek “ Türk çiftçisinin Panko’dan öğreneceği çok şey var. Yapacağımız ortak çalışmalarla artık sadece pancar çiftçisi değil tüm üreticiler dünya çapında projelere kavuşacak. Kriz ortamında yapılan bu birliktelik gelecek açısından bizleri yüreklendirmekte. “ dedi

 

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk Atatürk’ün “ Muhakkak surette birleşmede kuvvet vardır “ sözünü hatırlatarak el ele vererek, birikimlerimizi ve avantajlarımızı paylaşarak, çiftçi lehine olacak işbirliği imkânları yaratarak yapılanları bir adım daha ileriye taşıyacağız “ dedi. İki merkez birliğin Türkiye’de bulunan çiftçinin büyük bir bölümünün temsilcisi olduğuna da dikkat çeken Konuk “ Bu anlamda bu güç birliği milyonlarca çiftçimizin ortaklığı, buluşması anlamını taşımaktadır. Bu protokolün amacı, her iki kooperatifin doğrudan veya teşkilatları ya da iştirakleri vasıtasıyla gerçekleştirecekleri işbirliği ile bir sinerji meydana getirerek, çiftçi ortaklarının ekonomik menfaatlerini korumak maksadı ile tarımsal girdi, zaruri tüketim maddeleri ihtiyaçlarını uygun şartlarda karşılamak, ürünlerini değerlendirmek ve bu suretle de başta çiftçi ortaklarına ve Türk tarımına katkıda bulunmaktır. “ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA