• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım ve Gıdaya 40 milyon
16 Aralık 2011 Cuma 17:32

Tarım ve Gıdaya 40 milyon

Denizbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yaptığı anlaşmayla tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lere 40 milyon avro tutarında kaynak sağlayacak.
Denizbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yaptığı anlaşmayla tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lere 40 milyon avro tutarında kaynak sağlayacak.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, kredinin, Türkiye Tarım İşletmeciliği KOBİ Finansmanı (TurAFF) Programı kapsamında imzalandığı, sağlanan kaynağın kalkınmada öncelikli bölgelerde kullandırılacağı bildirildi.
     Türkiye ekonomisine aktarılmak üzere uluslararası yatırım ve kalkınma bankalarından 2,5 milyar liranın üzerinde kaynak sağlayan Denizbank Finansal Hizmetler Grubunun, yeni finansman olanağı ile tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin yatırım kredisi ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse edeceği, 40 milyon avroluk yeni kaynağın Türkiye'nin kalkınmada öncelikli bölgelerine yönlendirilerek finansmana erişim konusunda sıkıntı çeken bölgelerdeki reel ekonominin desteklenmesine yardımcı olacağı vurgulandı.
     Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, sağlanan krediyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
     ''Ülkemiz için tarım sektörünün stratejik önemine yürekten inanan ve bu alana yaptığı yatırımlarla liderlik bayrağını büyük bir onurla taşıyan Bankamızın, tarım sektörüne verdiği toplam kredi tutarı 2 milyar liraya ulaşmıştır. Özel bankalar arasında tarım sektörüne en yüksek tutarda kredi kullandıran bankayız. Önümüzdeki yıllarda da yerimizi koruyarak sektörün finansal ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Bu yeni kaynak ile de Türkiye'de tarımsal sanayi alanında faaliyet gösteren KOBİ'lere uzun vadeli yatırım imkanı sağlayarak gelişimlerine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.''
     EBRD'nin Batı Balkanlar, Doğu Avrupa ve Türkiye'den sorumlu Finansal Kurumlar Direktörü Francis Malige ise bu proje ile EBRD'nin Türkiye reel ekonomisinin, özellikle de Türkiye'nin doğusundaki bölgelerinin gelişmesini desteklemedeki amacını pekiştirtiğini, yeni finansman çerçevesi ile EBRD'nin bankaların öncelikli sektöre odaklanmalarına ve fonlama alternatiflerini çeşitlendirerek vadelerinin uzamasına yardımcı olduğunu belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA