• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım fuarına büyük katılım gerçekleşiyor
19 Mart 2012 Pazartesi 17:51

Tarım fuarına büyük katılım gerçekleşiyor

Konya 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın 215 bin 761 kişi tarafından ziyaret edildiği bildirildi.
Konya 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın 215 bin 761 kişi tarafından ziyaret edildiği bildirildi.
    
TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş'den yapılan yazılı açıklamaya göre, KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde 14-18 Mart tarihleri arasında 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın, ziyaretçi sayısında rekor kırdığı belirtildi.
Türkiye'nin ''Tarım Başkenti'' ve ''Buğday Ambarı'' Konya'daki fuara 41 ülkeden 590 firma ve firma temsilcisinin katıldığının vurgulandığı açıklamada, geçen yıla oranla yüzde 43 büyüyerek, 65 bin metrekare alanda bin 300 farklı markanın sergilendiği kaydedildi.
    
 Fuarla, Türk tarım sektörünün gücünün tüm dünyaya sergilendiği, verimli ticari anlaşmaların gerçekleştirildiğinin anlatıldığı açıklamada, fuar süresince Afganistan, Almanya, Avusturya, Arjantin, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Fas, Fransa, Filistin, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İtalya, İsrail, İspanya, Katar, Küba, Kazakistan, KKTC, Güney Kore, Kolombiya, Kosova, Libya, Makedonya, Meksika, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Sırbistan, Suriye, Şili, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan ve ülke genelinde 75 ilden toplam 215 bin 761 ziyaretçinin katıldığı ifade edildi.
    
TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Derneği (TARMAKBİR), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, Konya Valiliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Konya Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB desteği ile düzenlenen Konya 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 18 Mart 2011 Pazar günü sona erdi.
    
Konya Tarım Fuarı'nın 2013 yılında da 13-17 Mart tarihleri arasında KTO-TÜYAP çatısı altında gerçekleştirileceği bildirildi.
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA