• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım başkentinde tarım fuarı
12 Şubat 2010 Cuma 14:26

Tarım başkentinde tarım fuarı

Konya 8. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 17 Martta TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde açılacak.

Konya 8. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 17 Martta TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde açılacak.
    

Konya Tarım 2010 Fuarı (Konya 8. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı) ile ilgili açıklamada bulunan TÜYAP Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ulusal gelirin yüzde 15'ini, istihdamın ise yüzde 45'ini oluşturan tarım sektöründe düzenledikleri fuarlarla Konya ve Türkiye'ye önemli katkı sağladıklarını belirtti.
    

Ersözlü, ''Tarımın Başkenti'' olarak nitelendirilen Konya'nın özellikle un, şeker ve tuz üretiminin merkezi olduğunu, sahip olduğu zengin tarım alanları ve barındırdığı hayvancılık potansiyeliyle de sektörde Türkiye'nin kalbi konumunda olduğunu dile getirdi.
    

8'incisini gerçekleştirmeye hazırladıkları Konya Tarım Fuarı'nın 17 Martta KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde açılacağını ifade eden Ersözlü, şunları kaydetti: ''Tarım sektöründe il nüfusunun yüzde 62'sinin çalıştığı Konya'da düzenlediğimiz Tarım Fuarı, şehrin, sektördeki yeri ve önemi göz önünde bulundurulduğunda daha büyük önem taşımaktadır. Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 346 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen Konya Tarım Fuarı, yurt dışından 5 ülkeden, yurt içinden ise 59 ilden gelen toplam 128 bin 742 ziyaretçiyi Konya'da buluşturmayı başarmıştır. Konya Tarım Fuarı, bu yıl 4 ayrı salonda 25 bin metre kare kapalı alanda hazırlanarak 5 gün boyunca Anadolu'nun dört bir yanından gelecek onbinlerce ziyaretçinin yanı sıra, başta İran, Suriye, Gürcistan, Azerbaycan olmak üzere, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu ülkelerinden gelecek alım heyetlerine de ev sahipliği yapacak. Bu fuarın, katılımcı firmalarımızın gerçekleştirecekleri ticari bağlantılara ek olarak sektörün gelişimine ve ihracat bağlantılarının artmasına da olumlu katkılar sağlayacağı inancındayız.''
    

Ersözlü, fuarın, TÜYAP başta olmak üzere, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği işbirliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Konya Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi, Ziraat Bankası, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, KOSGEB VE Konya Tarım İl Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirildiğini vurguladı.
    

Konya Tarım Fuarı 17-18-19-20 Mart 2010 tarihlerinde saat 10.00-19.00, 21 Mart'ta 10:00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA