• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarihi buluşma gerçekleşti
25 Nisan 2010 Pazar 09:32

Tarihi buluşma gerçekleşti

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Sladziç ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Gül'ün ev sahipliğinde Çırağan'nda bir araya geldi...
Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Sladziç ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliğinde Çırağan'nda düzenlenen 'Üçlü Balkan Zirvesi'nde bir araya geldi. Aile fotoğrafı çekildikten sonra yapılan basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Gül, zirveyi tarihi bir buluşma olarak nitelendirdi.

Gül, "Bugünkü temaslarımız Balkanlar'da huzur istikrar ve refahın temin ve tesisi istikametindeki çaba ve çalışmalarımızın geleceği bakımından ümit verici bir atmosfer içinde cereyan etmiştir. Sayın Silajdziç ve Tadiç böyle bir formatta ilk defa buluşmuşlardır. Balkanlar daima büyük çatı altında istikrar, huzur ve işbirliği içinde olmuşlardır. Bu sefer büyük çatı AB olacaktır. Avrupa, NATO yapıları söz konusu olacaktır. Bu toplantının komşumuz olarak gördüğümüz Bosna Hersek ve Sırbistan ilişkilerinin normalleşmesinin hayati önem taşıdığına inanıyoruz" diye konuştu.

SIRBİSTAN'DAN GÜVENCE

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Silajdziç toplantının gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Gül'e ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na teşekkür etti. Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç ise "Kesinlikle Sırbistan, dost ülkesi Bosna Hersek'in iç politikasına, iç işlerine karışmayacak. Sırbistan Bosna Hersek'in istikrarını bozmak amacıyla hiçbir zaman yanlış adım atmayacak" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA