• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarihi bir süreçten geçiyoruz
03 Nisan 2013 Çarşamba 13:22

'Tarihi bir süreçten geçiyoruz'

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları BÜSAN'da faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ile bir araya...
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları BÜSAN'da faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Sorgun, hafta sonu AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu’na değindi ve orada 6 ödül birden alan Konya belediyelerini övdü. Sorgun; “Yarışmada 6 ödül ile en başarılı il Konya oldu. Bu da belediyelerimizin farkını ortaya bir kez daha gözler önüne serdi” dedi. konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’nin en büyük alanı olmasını arzuladıklarını belirtti.
AK Parti İl Teşkilatı Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen program programa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, İlhan Yerlikaya ve Hüseyin Üzülmez, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Merkez İlçe Başkanları, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve BÜSAN Sanayi Sitesi Yönetimi ile sanayi sitesinde faaliyet gösteren 30’un üzerinde sanayici ile işadamları katıldı.
Başkan Sorgun belediye başkanlarını kutladı
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, toplantıda yaptığı konuşmada Konya belediyelerini övdü. Sorgun “Hafta sonu Genel Merkezimizde Yerel Yönetimler Sempozyumu vardı. Orada belediyeler ve yerel yönetimler projeleriyle yarıştı.
Yarışma sonucunda en fazla ödülü Konya aldı. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere üç merkez ilçe belediyemiz ve iki de belde belediyemiz ödüllerini aldı. Ben öncelikle bu başarılarından ötürü tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum. Konya, belediyeciliğiyle bir kez daha farkını böylece ortaya koymuş oldu” diye konuştu.
“Tarihi bir süreçten geçiyoruz”
Halkın her kesimi ile sık sık bir araya geldiklerini; Konya’ya her anlamda değer katan sanayici ve işadamlarını da bu anlamda önemsediklerini belirten Sorgun, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Merkez İlçe Belediye Başkanlarımız, İl Teşkilatımız ve ilçe teşkilatlarımız burada... Problemleri dinleyelim, Konya’ya dair projelerinizi konuşalım, istişare edelim ve Ankara’ya bunları taşıyalım diye buradayız. Biz buraya konuşmaktan çok dinlemeye geldik. Gerçekten önemli günlerden geçiyoruz. Çoğu zaman içinde olduğumuz için belki farkına varamayabiliriz ama iş dünyası ve insanlığı ilgilendiren önemli gelişmeler oluyor. 15 gün önce Dışişleri Bakanımızla Diyarbakır ve Mersin’deydik. Oradaki heyecanı görmeniz gerekiyor. Gördüğünüz, görüştüğünüz herkes size ‘biz artık bu kandan bıktık. Esas baharı şimdi yaşayacağız. Recep Tayyip Erdoğan bizim son şansımız çünkü o cesur ve risk alıyor ve bu bizim son şansımız’ diyor. Sayın Başbakanımız bu yola her şeyini koydu. Biz de elimizden geleni yapacağız. Bu konuda sizlere de büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.
“Çözüm geldiğinde Türkiye’yi kimse tutamayacak”
Başkan Sorgun’un ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da çözüm sürecinden bahsetti. Ülke olarak önemli günlerden geçtiklerini dile getiren Kabakcı, sürecin sonunda kazananın Türkiye olacağını söyledi. Kabakcı, konuşmasının devamında ise şunları kaydetti:
“Ülke ve bölge olarak önemli zamanlardan geçiyoruz. Hükümetimiz akan kanın durması için bugün yeni bir yol deniyor. Bu süreçte bazı olumsuzluklar olabilir. Ama biraz sükûnet, biraz suhulet ve daha çok çalışmakla bunları da inşallah aşacağız diye düşünüyorum. Bu dönemi atlattığımızda da Türkiye’nin ayağındaki prangalar kırılacak ve artık dünyada bizi kimse tutamayacak.”
“Yeni dönemi birlikte planlayacağız”
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise; “Bugün konuşmaktan ziyade sizleri dinlemek için buradayız. Dolayısıyla burada bir araya gelerek yeni dönemle alakalı konuşacağız. Tabii ki burada dile getirilecek tüm talep ve sorunları gerek milletvekillerimiz, il teşkilatımız, belediyelerimiz ve gerekse de siz sanayici ve işadamlarımızla istişare ederek yeni dönemi hep birlikte planlayacağız” dedi.
Yerlikaya’nın ardından AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez de Türkiye ve Konya gündemini değerlendirdi ve ülke ekonomisinin iyi yolda olduğunu dile getirdi.
“OSB’nin 50 milyon metrekareye çıkarılması arzumuz”
Belediye olarak bölgede yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de konuşmasında şunları kaydetti:
“Biz, Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’nin en büyük alanı olmasını, dolayısıyla 50 milyon metrekareye kadar çıkarılmasını arzu ediyoruz. İnşallah bu konuda da ileriki dönemlerde gelişmeler olacak. Eski sanayi çalışmasına katkı olarak Aslım Caddesi’nin BÜSAN’dan sonraki karşı tarafında yer alan 3,5 milyon metrekarelik Büyükşehir Belediyemiz tahsisindeki yerde yeni bir sanayi kenti oluşsun diye bir projemiz var. Bu konuda tüm işadamları derneklerimizle birlikte çalışıyoruz.
Biliyorsunuz Aliya İzzetbegoviç Caddesi ile Ankara Yolu aslında İstanbul Yolu’na bağlandı. Buralardaki ve bölgedeki sanayicimiz, şehre girmeden 10 km uzunluğunda ve 100 metre genişliğindeki bu ana arteri kullanıyor. Aslında bu yol da bir çevre yolu. Aynı zamanda yine 10 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki Aslım Caddesi de farklı bir arter olarak Adana Yolu’na bağlandı ve dolayısıyla Antalya Yolu’na da bağlanmış oluyor. Şu anda ulaşım master planı yenileniyor. BÜSAN ile Organize Sanayi zaten artık birleşti. Burada toplamda 50 bin kişilik bir istihdam sağlanmış olacak. Dolayısıyla burada çalışanlar için biz, buraya metrobüs ve körüklü otobüs koymaya hazırız. Bununla ilgili görüşmeler yakında başlayacak. 95 otobüs aldık bugüne kadar. Şu anda da 100 yeni otobüs daha almak için çalışmalar var. Yaz aylarında bunlar da alınmış olacak” şeklinde konuştu.
Toplantıda daha sonra BÜSAN Sanayi Yönetimi ile sanayici ve işadamları söz aldı. İsteklerini ve sorunlarını dile getiren işadamları toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA