• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarih, Sillede canlanıyor
27 Haziran 2013 Perşembe 14:34

Tarih, Sille'de canlanıyor

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)nın 2012 yılı turizme yönelik küçük ölçekli altyapı mali destek programı kapsamında Tarih Sillede Canlanıyor projesi...
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)’nın 2012 yılı turizme yönelik küçük ölçekli altyapı mali destek programı kapsamında “Tarih Sille’de Canlanıyor” projesi ile destek almaya hak kazandı.
Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer ve MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman tarafından imzalanan sözleşme ile mülkiyeti Selçuklu Belediyesi’ne ait iki adet tarihi evin tadilat ve restorasyon çalışmaları yapılacak. Proje ile Sille’nin tarihini, kültürünü ve sosyal yaşantısını yansıtacak turistik mekanlar oluşturulacak. Mali destek programının ve projenin genel amacının TR52 bölgesinin turizm çeşitlendirilmesi ve turizm altyapısının güçlendirilmesi yoluyla bölgenin cazibesinin ve rekabetçiliğinin arttırılması olduğunu söyleyen Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer, projenin özel amacının da Sille bölgesinde turistik öneme sahip tarihi, kültürel ve doğal varlıkların çeşitlendirilmesi ve turizme alternatif modeller geliştirerek yeniden sunulması, küçük ölçekli altyapı (tadilat ve restorasyon) faaliyetlerinin yapılması olduğunu belirtti.
MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, “Projenin Selçuklu Belediyesi’ne ve bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA