• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tankın yerini telekulak aldı
25 Şubat 2014 Salı 09:24

Tankın yerini telekulak aldı

Dinlenen isimlerden İHH Avukatı Gülden Sönmez, suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek 'Darbeler silahla, tankla yapılırdı. Şimdi paralel yapı bunu dinleme ve şantajla yapıyor' dedi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Paralel yapı tam anlamı ile bir şantaj çetesi. Uzun süredir 'İHH dinleniyor' söylemleri ile etrafa korku salmaya çalıştılar. Biz dinlendiğimizi biliyoruz. Herkesi emniyetten çaldıkları dinleme araçlarıyla dinlediler. Ben 7 bin kişi değil, milyona varan kişinin dinlendiğini düşünüyorum. Karşımızda bütün toplumu kontrol etmek isteyen bir örgüt var. Bu örgütün uzantısı yurtdışında. Ben en çok dinlenen kurumun İHH olduğuna inanıyorum. İHH'da dinlenmeyen kişi kalmamış. Adamlar 'dinleme hastalığı' diye yeni bir hastalık üretmişler.

Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal: İnsanların özel telefonları dinlenmişse bu Anayasa'ya göre suç. Bunu yapanlar Müslüman ise İslam'a ve Kur'an'ın temel düşüncelerine aykırı bir davranış. Bir insanlık suçu. Biz bununla ilgili hukuki işlemi başlatacağız.

Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem: Bu yapının niyeti bütün devlet kadrolarını ele geçirmek. Devletin kılcal damarlarına kadar siraat etmişler.

Gazeteci Nevzat Çiçek: Hukuksal veriler değil. Bu savcılar bunları ne şekilde imzalamışlar bunları açıklasınlar. Emniyet, savcının önüne ne getirdi bunları bir an önce açıklasınlar.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun:Gafiller, hedeflerine ulaşılmadan suçüstü yakalanmışlardır. Türkiye'ye geçmiş olsun, bunun peşini bırakmayacağız çünkü bu dinlemeler darbelerden daha tehlikeli. Hükumetin bu felaketin, bu oyunun üzerine sonuna kadar gitmesini istiyoruz ve bunun ayıklanmasını istiyoruz.

KIZI ÜZERİNDEN BABASI DİNLENMİŞ

Nihal Bengisu Karaca'nın ismi ile babasını dinledikleri ortaya çıktı.

Nihat Bengisu: Onlar adına üzüldüm. Yazık etmişler kendilerine. Allah bunları ıslah etsin. Önceden cemaaat içinde aktif çalıştım ama hiç bir zaman esas üyesi olmadım.

Öğretmen Ali Ağaoğlu: Bunar bütün ülkeyi dinlemişler. Dinlediklerini nasıl kullandılar, yoksa başka bir yere mi çalışıyorlar bilmiyoruz. Hukuki işlem başlatacağım.

Halo Dayı diye listede ismi olan Mehmet Karakaş: Ben ne siyasetçiyim, ne bürokrat. Boşu boşuna dinlemişler. Artık böyle özel hayatımıza da karışıyor. Başbakanı da dinliyor. Biz normal vatandaşız bizi neden dinliyorlar. Hukuki bir işlem yapma hakkım varsa yapacağım. Yapılan iş hiç hoş değil.

Merve Kavakçı: Bu durum, başörtülü milletvekili seçildiğim ilk dönemden beri geçerli. Hüsamettin Özkan iyi bilir, o günlerde beni nasıl dinlediklerini. Türkiye yeni tanışıyor bu durumla. Dinimizin mahremiyete verdiği önem, Peygamber efendimizin mahremiyetin korunmasıyla alakalı titizliği göz önüne alınınca, dinleme dinin neresine düşüyor, bunu sormak lazım yapanlara.

Yazar Mustafa İslamoğlu: Oğlum dahil yakın çevremden 20 kişinin dinlendiğini öğrendik. Dinlemeleri yapanlara, peygamberi konsere getirmeyi öğretinceye kadar biraz Kur'an okumaya öğretselerdi. Akabe Vakfı yönetiminin tamamı dinlenmiş. Vakıftaki şoförden tutun sekretere kadar herkes dinlenmiş. Vakıf çevresinden 30 kişinin sadece cep telefonu değil, ev telefonları dinlenmiş. Akabe Vakfı tam anlamıyla merceğe alınmış.

Gazeteci İslam Özkan: Listede adımı görünce şaşırmadım. Bu ülkenin Başbakan'ının ofisine böcek koyup dinlendiği bir zamanda benim de dinlenmem açıkçası çokta sürpriz olmadı. Bunun yasal yollarla yapılması korku verici.

Kaynak: Yeni Şafak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA