• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tanıl Küçükten Karatay Üniversitesine tam not
16 Mart 2010 Salı 12:15

Tanıl Küçük'ten Karatay Üniversitesi'ne tam not

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, Konya Ticaret Odası tarafından bölgeye kazandırılan KTO-Karatay Üniversitesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.
İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tanıl Küçük, Konya Ticaret Odası tarafından bölgeye kazandırılan KTO-Karatay Üniversitesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.
 
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, Küçük’e Üniversitede gelinen son durum hakkında bilgi verdi. KTO-Karatay Üniversitesi’nin lider, yenilikçi ve girişimci yapıyla önümüzdeki dönemlerde ön plana çıkacağını ifade eden Başkan Üzülmez, kurulan üniversiteyle sanayi-üniversite işbirliğinin en üst düzeyde sağlanacağını söyledi.

      

Fiziki yapılanması hızla devam eden ve 2010-2011 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini almayı amaçlayan KTO-Karatay Üniversitesi hakkında bilgi veren Başkan Üzülmez, “Üniversitemiz AB standartlarının da üzerinde, geniş ferah dersliklerden oluşacaktır. Hedefimiz gerek Selçuklu Mimarisi’nin izlerini taşıyan mimari yapımızla gerekse akademik kadromuzla örnek bir üniversiteyi ülkemize kazandırmak olacaktır. KTO-Karatay Üniversitesi ortaya koyacağı eğitim anlayışıyla lider, yenilikçi ve girişimci bir yapıyla ülkemize hizmet edecek, uygulamalı olması yönüyle de buradan mezun olacak gençler iş bulmada zorluk çekmeyecektir” dedi.

      

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tanıl Küçük ise, üniversitedeki yapılaşmadan çok etkilendiğini ifade ederek, “KTO-Karatay Üniversitesi’nin geldiği son durumu aşama aşama Sayın Hüseyin Üzülmez aracılığıyla bilgi alıyor, takip ediyorduk. İnşaat alanını gezip incelediğimizde gerçekten ortaya çok önemli bir eserin çıktığını gördük. Sayın Başkanımız Konya’mıza örnek bir üniversite kazandırdığına tanık oluyoruz. Geniş derslikleri, mimari özelliği beni gerçekten çok etkiledi” diye konuştu.

      

İstanbul Sanayi Odası olarak sanayi-üniversite işbirliğinden hep söz ettiklerini, Türkiye’nin bu alanda ciddi adımlar atması gerektiğini anlatan Başkan Küçük, “Konya’da KTO-Karatay Üniversitemiz özlenen üniversite sanayi işbirliğinin sağlanması açısından da Türkiye’ye örnek olacaktır. Üniversite’nin Konya’ya kazandırılmasında başta Konya Ticaret Odası Başkanımız olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımızı kutluyor, tebrik ediyorum.”diye konuştu.

      

İSO Başkanı Tanıl Küçük’ün inşaat alanını gezisi sırasında KTO-Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Murtaza Çelikel ve İstanbul Sanayi Odası eski Yönetim Kurulu Başkanı Menduh Hacıoğlu da hazır bulundu. Hacıoğlu, Konya Ticaret Odası’nın Türkiye’ye kazandırdığı üniversitenin çok önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek, “En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Konya Ticaret Odamız bu yatırımıyla örnek olmuştur”şeklinde konuştu.

      

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, KTO-Karatay Üniversitesi’nin açılışına şimdiden İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük’ü davet etti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA